Ako mať krásne muškáty? Tu je pre vás niekoľko tipov

Ako mať krásne muškáty? Tu je pre vás niekoľko tipov Zdroj foto: Depositphotos

Africká kráska, ktorá vytvára nádherné vodopády kvetov. Ako dosiahnuť tento unikát? Poradíme vám niekoľko trikov ako mať krásne muškáty.

Určite vás neraz upútal krásny vodopád kvetov, ktorý nezameniteľným čarom dokázal vyzdobiť balkón či okno. Na svedomí to má špeciálny druh pelargónie známej pod názvom Muškát ťahavý. Jeho domovom je južná Afrika, odkiaľ pochádza viac než dvesto kultivarov. Ak chcete mať podobnú nádheru aj vy doma, nechajte sa inšpirovať našimi radami.

Ako šetrne chrániť hrušky a jablone proti škodcom

Vyberte si vhodnú rastlinku

Ešte pred výsadbou je dôležitý správny výber rastliniek, ktoré nám vydržia a dokážu vytvoriť krásny vodopád kvetov. Poznáte ich podľa hladkých a pekne sfarbených listov. Ďalším znakom zdravej pelargónie býva pevný a hustý koreňový systém.

Naša záhradka.sk

Zvoľte si správny substrát

Takisto nepodceňujte výber správneho substrátu. Siahnite po špeciálnej zmesi s vysokým obsahom živín určenú pre balkónové rastliny. Najskôr však dajte na dno kvetináča aspoň centimetrovú drenážnu vrstvu z keramzitu či perlitu, aby ste zabránili premočeniu a odhnívaniu koreňov.

Nádherné magnólie. Čo viete o ich pestovaní?

Kedy muškát sadiť?

Záleží, v ktorej časti Slovenska bývate, ale keďže mrazy môžu udrieť niekedy aj na juhu Slovenska, radšej ich umiestnite na okná až po troch „zamrznutých“, čiže až po 14. máji.

Ako mať krásne muškáty plné kvetov?

Ak chcete mať bohatý vodopád kvetov, dôležitá je pravidelná zálievka, do ktorej pridávame raz za dva týždne hnojivo určené pre muškáty. Hustú muškátovú nádheru dosiahneme aj tak , že do jedného kvetináča zasadíme viac rastliniek. Napríklad do hranolu o dĺžke 50 cm môžeme vysadiť až sedem rastliniek.