Chcete doma čistý vzduch? Vyskúšajte tieto rastliny

Chcete mať doma čistý vzduch Zdroj: www.pexels.com

Žijeme vo svete, ktorý je plný toxických chemikálií, preto sa mnohí z nás snažia uniknúť škodlivým látkam a ozdraviť ho. Viete, že takúto moc majú aj izbové rastliny? Chcete doma čistý vzduch?

Máte byt či dom plný kvetín v črepníkoch? Určite viete, že okrem skrášľovacej funkcie nám produkujú kyslík. No existujú rastliny, ktoré dokážu ešte viac. Dajú sa považovať za vzduchové filtre, ktoré oceníme zvlášť, keď trpíme astmou či alergiou. Ak chcete mať doma čistý vzduch, toto sú rastliny, ktoré si treba určite zaobstarať do spálne. A nielen tam.

Palma horská

Podľa výskumu, ktorý realizovala NASA, má táto rastlina schopnosť eliminovať zo vzduchu formaldehyd. Pôsobí tiež ako prírodný zvlhčovač vzduchu.

Svokrin jazyk

Podľa NASA absorbuje oxidy dusíka a formaldehydu. Práve ten vzniká napríklad výparmi z kobercov, nábytku alebo farieb. Jeho ďalšou výhodou je jeho nenáročnosť na pestovanie.

Palma areková

Táto rastlina je považovaná za jeden z najlepších filtrov vzduchu bežných nečistôt nachádzajúcich sa v ovzduší.

Izbové rastliny, ktoré sú jedovaté pre naše deti

Zelenec chochlatý

Ďalšia s rastlín, ktoré zaradil výskum NASA medzi top rastliny, ktoré dokážu prirodzeným spôsobom odstraňovať toxické činidlá, ako je napríklad benzén, formaldehyd  či trichlóretylén zo vzduchu.

Lopatkovec

Tento kvet si určite umiestnite do kúpeľne, práčovne alebo miestnosti, kde je vysoká vlhkosť vzduchu. Dokáže totiž znížiť spóry plesní až o 60 percent. Takisto si vie poradiť s formaldehydom a trichlóretylénom.

Gerbera

Rastlina, ktorá vás poteší nádhernými kvetmi a zlepší spánok. Počas noci totiž absorbuje oxid uhličitý a produkuje kyslík.