Nechtíkový olej pri zápaloch kože

Nechtíkový olej pomáha pri popáleninách Nechtíkový olej pomáha pri popáleninách. Zdroj foto: Pixabay.com

Produkt nechtíka lekárskeho, ktorý si ľahko môžeme pripraviť aj doma, je skvelým pomocníkom pri zdravotných komplikáciách. Ako si pripraviť nechtíkový olej?

To, že nechtík lekársky je vzácnou bylinou, sme vám prezradili v predchádzajúcom článku. Dnes sa môžete dozvedieť postup, ako si pripraviť olej z nechtíka, ktorý pestujú mnohí vo svojej záhrade a možno ani netušia, čo v sebe skrýva.  Má totiž hojivý účinok na spálené miesta na pokožke.

Je tiež výborným prostriedkom na ošetrenie citlivej, suchej pleti a pokožky, ktorá trpí psoriázou. Zmierni svrbenie a zapálené miesta. Ak si ním pravidelne budete potierať drobné kŕčové žilky na nohách, pomôže zabrániť ich šíreniu a zmierni ich prejavy na koži.

Zbierame liečivé rastliny: Dobrá myseľ na pokojný spánok a proti bolesti hlavy

Ako si pripraviť nechtíkový olej

Čerstvé kvetné úbory nechtíka lekárskeho natlačíme do fľaše so širokým hrdlom, fľašu uzavrieme a umiestnime na teplom mieste.

Asi po štrnástich dňoch začne z nechtíka vytekať oranžová tekutina, ktorá sa usadzuje na dne fľaše. Tekutinu scedíme a zvyšky rastlín dobre vytlačíme. Olej uchovávame v tmavej fľaštičke. Pred použitím ho môžeme aj málo zriediť olivovým alebo slnečnicovým olejom. Tento olej sa tiež používa na masírovanie po kúpeli. Nechtíkový olej býva súčasťou drahých pleťových krémov.

Nechtík má množstvo priaznivých účinkov na ľudské zdravie a tento olej rozhodne vyskúšajte!