Kvetináč? Originály guľový oživí záhradu

Originálny guľový kvetináč, ktorý oživí vašu záhradu YouTube/PrtScrn

Aj vy radi relaxujete v záhrade, či na balkóne vášho bytu, kde máte vysadené kvetiny? Prezradíme vám skvelý nápad. Originálny guľový kvetináč oživí vašu záhradu.

Kvetináč má množstvo spôsobov využití, ako napríklad preprava rastlín na nové miesta, štartovanie semien, pestovanie rastlín na terase alebo v interiéroch a pestovanie jemných rastlín v chladnejších oblastiach v interiéroch.

Nie je len „domovom“ pre rastlinky, ktorým poskytuje útočisko a ich životný priestor. Ale tiež je vhodným doplnkom terás, záhrad, balkónov či interiérových priestorov. Preto výber správneho kvetináča rozhodne nepodceňujte. Nielen z funkčného hľadiska, ale aj z vizuálneho hľadiska.

Kvetináčom môžete zamaskovať fádnu stenu alebo plot, ktorý by potreboval oživiť. Kvetináče odborníci odporúčajú umiestňovať vedľa seba minimálne po dvoch- troch kusoch, nech nepôsobia osamelo a vytvoria príjemné a vkusné zátišie.

Kombinujte materiály, tvary a farby. Fantázii a kreativite sa medze rozhodne nekladú. Skúste napríklad kombinovať rôzne tvary, vyšší kvetináč položte vedľa nižšieho a uvidíte, ako tým oživíte a spríjemníte priestor. Alebo betónový a vedľa neho dva prútené.

Kombinovať sa oplatí tiež rôzne rastliny v kvetináčoch. Umiestnite napríklad bylinky ku kvetom. Užiť si môžete pri oberaní byliniek aj vôňu a krásu kvetov.

Vhodným tipom je tiež kombinácia kvetináčov a lampášov. Pútať  pozornosť budú aj po zotmení. Ak rozjasníte rohy terasy, bude pôsobiť väčšia a priestrannejšia.

Máme pre vás zaujímavý nápad na netradičnú výzdobu vašej záhradky – originálny guľový kvetináč. Budete potrebovať niekoľko hlinených kvetináčov, lepidlo na keramiku a git. Postup nájdete v nasledujúcom videu.