Zelenina a ovocie, ktoré obnovia váš pankreas

zelenina a ovocie, ktoré pomáhajú pankreasu Zdroj foto: Pixabay

Priznajme si. Snažíme sa chrániť zdravie srdca, pľúc a dokonca aj žalúdka. Ale málokto z nás myslí na pankreas, dôležitú časť organizmu. Tu je niekoľko tipov, možno aj z vašej záhrady. 

Spoznajte zeleninu a ovocie, ktoré zlepšujú funkčnosť pankreasu. Možno ich pestujete vo svojej záhrade.

Brokolica

Je to zelenina, ktorá obsahuje flavonoid. Ten môže pomôcť chrániť pankreatické tkanivá. Jedzte brokolicu pravidelne, aby ste sa ochránili pred rakovinou pankreasu.

Červené hrozno

Vzhľadom na bohatosť resveratrolu, červené hrozno minimalizuje riziko zápalu a zabraňuje vzniku poškodenia krvných ciev . Antioxidant môže zabiť bunky rakoviny pankreasu, takže sa oplatí každý deň jesť misku s červeným hroznom.

Ako na mletú zeleninu v octe, vyskúšajte recept

Cesnak

Cesnak  vrátane cibule, šalotky, póru obsahuje alicín, ktorý je zlúčeninou s protizápalovými vlastnosťami. Je tiež účinný v boji proti rakovine.

Sladké zemiaky

Táto koreňová zelenina obsahuje beta-karotén, ktorý im dáva žltú farbu. Beta-karotén – silný antioxidant, ktorý pomáha udržať zdravie pankreasu.

Mrkva

Aj iné oranžové a žlté ovocie i zelenina tiež obsahujú beta-karotén, ako napríklad mrkva, citrusové plody a kukurica.

Recept z tejto zeleniny z vašej záhrady vylieči vaše cievy

Bobuľové plody

Bobuľové ovocie je od čučoriedok po ostružiny potravina s vysokým obsahom antioxidantov. Tieto živiny sú výborné na udržanie pankreasu bez oxidačného stresu a môžu tiež predchádzať rakovine.

Špenát

Aby pankreas správne fungoval, potrebuje na to vitamín B a železo. Špenát má obe tieto živiny, ktoré správne podporujú tento orgán.