10 receptov zo škorice a medu: Pomôžu zdraviu aj kráse

recepty z medu a škorice Zdroj foto: Pixabay.com

Bežne ich doma používame a ani nevieme, akú silu v sebe skrývajú. My vám to dnes prezradíme. Desať skvelých receptov zo škorice a medu.

Med a škorica obsahujú množstvo prospešných látok, ktorých liečivé účinky využívali už naše staré prababky. Pomáhali si prostredníctvom nich nielen k lepšiemu zdraviu, ale aj ku kráse.  Tu je niekoľko príkladov, ktoré sa oplatí vedieť.

Prechladnutie

Trápi vás opakované nachladnutie? Doprajte si denne tri lyžice vlažného medu a  ¼ lyžičky škorice po dobu 3 dní. Vyliečite sa tak z prechladnutia, chronického kašľa a prečistia sa vám priedušky.

Zápal močového mechúra

Rozpustite dve lyžice medu s jednou lyžičkou škorice vo vlažnej vode a vypite ju. Odstránite tým zápal z močového mechúra a z močových ciest.

Recept na dlhý život

Zmiešajte 4 lyžice medu s 1 lyžicou škorice a 3 šálkami horúcej vody. Pite ¼ šálky 3x denne. Budete sa cítiť vitálne a vaša pokožka bude hladká a pružná až do vysokého veku.

Chcete doma čistý vzduch? Vyskúšajte tieto rastliny

Plynatosť a žalúdočné problémy

Med a škorica zabraňujú nadbytočnej tvorbe plynov pri trávení, liečia bolesti žalúdku a chránia pred tvorbou žalúdočných vredov.

Choroby  srdca

Zmiešajte med so škoricou a pravidelne si túto zmes natierajte na chlieb na raňajky namiesto marmelády. Med a škorica pravidelnou konzumáciou navracajú cievam a žilám pružnosť, znižujú hladinu cholesterolu a posilňujú srdcový tep.

Bolesť zubov

Zmiešajte jednu lyžicu škorice s piatimi lyžicami medu. Aplikujte 3x na boľavý zub a bolesť ustúpi.

Zápach z úst

Každé ráno kloktajte zmes urobenú z 1 lyžice medu, 1 lyžice škorice a teplej vody. Dych vám zostane svieži po celý deň.

Tieto koreniny zaraďte do jedálnička, ak chcete byť zdraví

 Artritída

Každé ráno a večer si v horúcej vode rozpustite 2 lyžičky medu a jednu lyžičku mletej škorice. U ľudí, ktorí tento nápoj pili pravidelne sa podľa výskumov odstránila bolesť a vyliečila sa aj chronická artritída.

Pre štíhlu líniu

Zaužívajte si ranný a večerný rituál, a to pol hodinu pred raňajkami na lačný žalúdok a večer pred spaním vypite šálku medu so škoricou. Pravidelné užívanie dokáže znížiť váhu aj u veľmi obéznych ľudí.

Akné a ekzémy

Tri lyžice medu a 1 lyžička škorice sa zmiešajú na pastu, ktorá sa aplikuje na postihnuté miesta. Pravidelným denným používaním sa zbavíte aj zápalových procesov z akné, pásových oparov či iných kožných infekcií.