10 výborných nápojov na posilnenie vašej imunity

10 výborných nápojov na posilnenie vašej imunity Zdroj foto: Depositphotos

Buďte prichystaní na nápor vírusov a posilnite vašu imunitu. Pripravte si týchto 10 výborných nápojov, ktoré vám pomôžu v boji s chorobami.

Určite každý ovláda, že medzi najbežnejšie príznaky nachladnutia, COVIDU-19 alebo chrípky patrí kašeľ, nádcha a bolesť svalov. Takisto zápal, ktorý je často imunitnou odpoveďou na infekcie pochádzajúce z vírusov alebo baktérií, vie znepríjemniť náš život. Buďte na choroby pripravení a pripravte si niektorú z nasledujúcich štiav. Týchto 10 výborných nápojov vám v boji s chorobami môže pomôcť.

Šťava z cvikly, jablka, mrkvy a zázvoru

Táto šťava by mala byť súčasťou jedálnička najmä ľudí, ktorí trpia artritídou. Je to hlavne účinkom zázvoru, ktorý dokáže potlačiť zápalové procesy v tele.

V jednom pohári nájdete draslík z mrkvy, cvikle a jablka, vitamín A z mrkvy a cvikle, vitamín B-6 z mrkvy, vitamín B-9 z cvikle, vitamín C z jablka.

Príprava ovocných štiav: Takto vám dlho vydržia

Šťava z kelu, uhorky a zeleru

Táto zeleninová šťava je energiou živín, ktoré podporujú silný imunitný systém. Nápoj obsahuje mangán, železo a draslík z kelu, vitamín A z kelu a zeleru, vitamín B-9 zo zeleru, vitamín C z kelu, vitamín K z uhorky a zeleru.

Smoothie z jahody, manga a mandľového mlieka

Nápoj vám dodá vápnik z mandľového mlieka, draslík a mangán z jahôd, vitamín A z manga, vitamín B-6 z manga, vitamín B-9 z jahôd a manga, vitamín C z jahôd i manga, vitamín D z mandľového mlieka, vitamín E z manga a mandľového mlieka.

Šťava z pomarančov, grapefruitov a iných citrusov

Ak chcete posilniť imunitu, určite si doprajte túto citrusovú bombu plnú vitamínu C. Vitamín C má antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia vaše bunky pred látkami, ktoré poškodzujú telo. Nedostatok vitamínu C môže viesť k oneskorenému hojeniu rán, zhoršenej imunitnej reakcii a neschopnosti správne bojovať s infekciami. Okrem vitamínu C v tomto nápoji nájdete draslík a zinok z pomarančov, vitamín A z pomarančov a grapefruitu, vitamín B-6 a B-9 z pomarančov.

Paradajková šťava

Čerstvá paradajková šťava v sebe skrýva horčík, draslík, vitamín A, B-6, B-9, C a K.

Nápoj z paradajkovej šťavy a kelu

Nápoj obsahuje draslík a horčík z paradajkovej šťavy, mangán z kelu, vitamín A z kelu a paradajkovej šťavy, vitamín B-6 a B-9 z paradajkovej šťavy, vitamín C z kelu a paradajkovej šťavy a vitamín K z paradajkovej šťavy.

Smoothie z jahôd, ovsených vločiek a kivi

Nájdete v ňom draslík, mangán a fosfor z jahôd, vitamín B-1 z ovsených vločiek, B-9, C z jahôd a kivi a vitamín K z kivi.

Melónová šťava

Vodný melón je nielen bohatý na vitamín C a arginín (ktoré môžu posilniť váš imunitný systém ), ale môže tiež pomôcť zmierniť bolesť svalov. Práva tá je bežným príznakom chrípky, najmä u starších dospelých. Má tiež vitamín A a horčík.

Tekvicové mlieko

Tekvicové mlieko podporuje zdravie kostí, vlasov, prostaty i zubov a zmierňuje účinky menopauzy. Zinok, ktorý obsahuje,  býva pre svoje pozitívne účinky bežnou súčasťou liekov proti prechladnutiu. Je v ňom takisto draslík, mangán a horčík.

Nápoj zo zeleného jablka, pomaranča a mrkvy

Mrkva, jablká a pomaranče sú vynikajúcou kombináciou, ktorá pomáha telu chrániť sa a bojovať proti infekciám. Môže za to vysoký obsah vitamínu A, B-6, B-9,C a draslíka.