3 super tipy pre marcovú úžitkovú záhradu

Prírodný prostriedok proti bolesti Zdroj foto: Pixabay.com

Založiť si úžitkovú záhradu, nie je vôbec jednoduché, Prinášame vám tri skvelé tipy na marec pre vašu úžitkovú záhradu.

Púpavové listy

 

Po rozmrznutí pôdy prikryte väčšími kvetináčmi niekoľko trsov púpavových listov. Dôležité je, aby ste listy dôkladne zakryli. Výsledkom budú vybielené a nie horké púpavové listy, z ktorých si môžete pripraviť veľmi chutný a zdravý šalát. Púpavové listy majú nízky obsah kalórií, sú veľmi výživne a môžeme ich priamo konzumovať. Obsahuju dôležité vitamíny, minerály a daľšie živiny ktoré sú dôležité pre dobré zdravie.

 

Pažítka

 

Marec je vhodné obdobie, kedy môžeme pažítku z voľnej pôdy črepníkovať podľa potreby v kuchyni. Dobrou radou na podporenie rastu je po vybratí z pôdy ponoriť pažítku do mierne teplej vody, nie však teplejšej ako 30 stupňov Celzia.

prezimovanie pažítky
Zdroj foto: Pixabay

Ochranná sieť

 

Ochranná sieť je výborná voľba pre vašu úžitkovú záhradku. Prepúšťa k rastlinám svetlo, vodu aj vzduch. Sieť je vhodné umiestniť hneď po výseve alebo výsadbe. V závislosti od typu plodiny ju dávame preč 1-4 týždne pred plánovaným zberom. Zeleninu ochráni pred škodcami, ako napríklad mlynárik, hubomilka cesnaková, kvetárka kapustová a podobne. Ochranná sieť zabráni poškodeniu vašej zeleniny vplyvom nepriaznivého počasia, krupobitia, prudkého dažďa ale tiež poškodeniu od zvierat vrátane vtákov.