4 záhradkárske tipy, ktoré vám ušetria peniaze

záhradkárske tipy Foto: Pixabay.com

Práca v záhrade je veľkou záľubou mnohých. Ste na čerstvom vzduchu, hýbete sa, vykonávate užitočnú aktivitu a môžete po čase vidieť plody svojej práce. Krásny pocit, uznajte. Keď sledujete, ako vám pomaličky rozkvitá vaša záhrada či chuť vlastnoručne vypestovaného ovocia alebo zeleniny. Ako by klasik povedal, pocit na nezaplatenie. Apropo platenie. Rozhodli sme sa priniesť vám 4 záhradkárske tipy na to, ako pri záhradkárčení ušetriť peniaze.

Prinášame vám 4 záhradkárske tipy, ktoré ocení každý záhradkár. Možno ich už poznáte a možno sú pre vás novinkou.

Saďte rozvážne

Nezabudnite namočiť korene pred sadením. Uistite sa, že diera pripravená na sadenie je väčšia ako koreňová guľa. Pamätajte na to, že niektoré rastliny ako napríklad kríky, potrebujú mať okolo seba veľa priestoru, aby mohli správne rásť. S novými rastlinami vždy zaobchádzajte veľmi opatrne, až nežne. Dbajte na to, aby ste pri manipulácii s nimi nič nezlomili.

Koren - záhradkárske tipy
Foto Pixabay: Korene pred sadením

Kompostovanie

Domáci kompost je kvalitný a lacný. Navyše ľahko dostupný. Vytvorenie vlastného kompostu je ten najlepší spôsob ako efektívne a ekologicky využiť vlastný odpad zo záhrady. Ušetríte tým nejaké peniaze a zaistíte, že vaša záhrada bude mať tie najlepšie podmienky na svoj rozvoj. V súvislosti s týmto bodom je dôležité vybrať si ten správny kompostér. Ale o tom niekedy nabudúce.

Kompost - záhradkárske tipy
Foto: Pixabay.com

Nádoby na dažďovú vodu patria medzi najlepšie záhradkárske tipy, ktoré ušetria peniaze

Ak uvažujete aj pri práci v záhradke ekonomicky, určite vás už napadlo zaobstarať si sudy na zachytávanie dažďovej vody. Vlaha zadarmo. Nemusíte míňať vodu zo svojich vlastných zdrojov, využijete dary nebies. Použitie dažďovej vody je pre vaše kvety či rastliny lepšie, ide o čisto prírodný zdroj vlahy a vaša záhrada vám bude vďačná. Navyše ušetríte peniaze.

Odstraňovanie nepriateľa

Čo je najväčším nepriateľom každého záhradkára, či už amatéra alebo experta? Burina. Je dôležité pravidelne sa buriny zbavovať, odstraňovať ju. Vaša záhrada bude mať vytvorené optimálne podmienky pre kvalitný rozvoj. Pamätajte, nikdy nepridávajte burinu, ktorá má semená do svojho kompostu. Spätne by ste si ju totiž mohli nasadiť.