5 izboviek, ktoré v roku 2024 musíte mať

5 izboviek, ktoré v roku 2024 musíte mať Monstera Adansonii. Zdroj foto: Depositphotos

Oživte svoj domov trendy zeleňou. Toto je 5 izboviek, ktoré sú v roku 2024 hitom.

Izbové rastliny sú v súčasnosti veľkým hitom medzi milovníkmi zelene v ich domovoch. Každý rok prináša nové trendy v tejto oblasti a rok 2024 nie je výnimkou. Ak sa chystáte oživiť svoj interiér a pridať doň viac rastlín, tu je 5 izboviek, ktoré by ste nemali vynechať.

Huby medzi izbovými rastlinami: Neželaní hostia v kvetináči

Monstera Adansonii

Monstera Adansonii, je jednou z najpopulárnejších izbových rastlín v posledných rokoch. Jej unikátne listy s otvormi sú oku lahodiacimi a dodávajú do vášho interiéru tropický šarm. V roku 2024 sa Monstera Adansonii stáva ešte viac trendy vďaka svojej nádhernej textúre a schopnosti rýchlo rásť.

5 izboviek, ktoré musíte mať
Calathea Ornata. Zdroj foto: Depositphotos

Calathea Ornata

Calathea Ornata predstavuje ďalšiu šikovnú voľbu pre milovníkov izbových rastlín. Jej krásne pestré listy s pásikmi ju robia atraktívnou voľbou. Calathea Ornata je navyše považovaná za nenáročnú rastlinu, čo ju robí ideálnou pre tých, ktorí sú nováčikovia v pestovaní izbových rastlín.

Ficus Audrey
Ficus Audrey. Zdroj foto: Depositphotos

Ficus Audrey

Ficus Audrey je nezvyčajný druh fikusu, ktorý sa tento rok stal hitom z viacerých dôvodov. Vďaka svojim hladkým, lesklým listom a elegantným vzrastom je Ficus Audrey ideálna rastlina na zdobenie vášho domova. Táto rastlina sa stáva stále populárnejšou vďaka svojej jedinečnej kráse a jednoduchej starostlivosti.

Hoya Kerrii
Hoya kerrii. Zdroj foto: Depositphotos

Hoya Kerrii

Hoya Kerrii je rastlina so srdcovitými listami, ktorá v roku 2024 získava veľa pozornosti. Táto rastlina je symbolom lásky a šťastia a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú zaujímavý prírastok do svojej zbierky rastlín.

Maranta rebernatá
Maranta rebernatá. Zdroj foto: Depositphotos

Maranta rebernatá

Maranta Leuconeura, alebo tiež známa ako maranta rebernatá predstavuje zaujímavú rastlinu najmä vďaka svojim listom, ktoré sa v noci zatvárajú, čo vyvoláva dojem, akoby sa modlila.

Ako si vyrobiť rastlinné terárium: Návod pre začiatočníkov

V roku 2024 je týchto 5 trendy izbových rastlín skutočnými perličkami, ktoré by ste nemali prehliadnuť, ak máte záujem o oživenie svojho interiéru. Nezabudnite však na to, že každá rastlina vyžaduje určitú starostlivosť, a preto je dôležité sa o ne riadne starať, aby ste si mohli vychutnať ich krásu a čaro.