5 nádherných kvetov, ktoré nemôžu chýbať v letnej záhrade

Astry- trvalky Astry zdobia naše záhrady aj v jeseni, Zdroj foto: Pixabay.com

Jar je už v plnom prúde a ak ste sa so sadením kvetov vo vašej záhradke omeškali, nič nie je stratené. V nasledujúcich riadkoch vás oboznámime s desiatkou nádherných kvetov, ktoré môžete sadiť v letnej záhrade. Tieto kvety dobre znášajú teplé letné počasie a výborne sa im práve v tomto období darí.

Nechtík

Je ťažké nájsť vzhľadovo pozitívnejší kvet ako je nechtík. Dostupný je v sviežich farbách žltej či pomarančovej. Nechtíky sú doslova nutnosťou pre vašu letnú záhradu. Tieto kvety vyžadujú veľmi veľa slnečných lúčov a len minimum údržby. Nielenže rozžiaria každú záhradu, ale majú aj množstvo liečivých účinkov.

Nechtík
zdroj: Pixabay.com

Astra

Vylaďte svoju záhradu do fialových či levanduľových odtieňov. Ale nezostaňte príliš prekvapení, keď uvidíte astry v bielych či ružových kvetoch. Táto jemná kvetina vydrží aj veľmi teplé letné dni. Tieto nádherné kvety si môžete užívať od jari až do jesene.

Astra
zdroj: Pixabay.com
Ako urobiť tie najkrajšie instagramové fotky vašej záhrady!

Cínia

Obľúbené letničky cínie sú jednoduchým a lacným spôsobom, ako v priebehu pár týždňov pridať do vašej záhrady ohromujúce farby. Skvele sa im darí aj v horúcich slnečných dňoch. Ale pozor, cínie sú veľmi citlivé na mráz.

Ibištek

Klasika. Ibištek môže dorásť až do prekvapujúcich rozmerov. Aj keď nežijete v tropickom podnebí, ibištek do vašej záhrady prinesie tropický vzhľad. Tieto kvety vyžadujú dostatočný priestor a vlahu, aby sa mu optimálne darilo.

4 záhradkárske tipy, ktoré vám ušetria peniaze

Šalvia – v letnej záhrade

Ohnivočervené strapcovité kvety šalvie dodajú vašej záhrade v lete sviežosť a pritiahnu pohľady okoloidúcich. Šalvia však kvitne aj na fialovo či žltobielo. Podobne ako nechtík aj šalvia je nielen nádherná na pohľad, ale taktiež má preukázateľné liečivé účinky.

Šalvia
zdroj: Pixabay.com

Niekoľko dobrých rád na záver

Letničky vysádzame v máji, niektoré druhy možno začiatkom mesiaca, niektoré chúlostivejšie druhy sa odporúča vysádzať až v druhej polovici mesiaca. Letničky potrebujú veľa slnka, len niektorým druhom stačí aj polotieň. Neprospieva im kamenistá pôda a najmä dbajte na dostatok vlahy. Odporúča sa polievať skoro ráno alebo večer. Aby ste docielili optimálneho rastu a krásy kvetov, je potrebné odstraňovať burinu, prekypriť pôdu a odstrihávať odkvitnuté kvety.