7 krokov, aby vaša záhrada a dvor boli pripravené na leto

záhrada zdroj: pixabay.com

Slniečko naberá na sile, teploty stúpajú. Letné počasie je tu a čoskoro leto už aj oficiálne vstúpi do našich záhrad. Tu je sedem krokov, po ktorých vaša záhrada bude na leto dokonale pripravená.

7 krokov, aby vaša záhrada a dvor boli pripravené na leto

Vyčistite neporiadok

Odstráňte z vašej záhrady a dvora všetko nepotrebné a odpadové. Prerežte vetvy na kríkoch, zbavte sa odumretých rastlín, pokoste trávnik. Pridajte čerstvú vrstvu kompostu na vyživovanie rastlín.

Vytiahnite záhradnú hadicu

Záhrada musí byť čistá. Záhradnou hadicou poumývajte všetko, čo sa len dá. Príjazdovú cestu, chodníky, skalky, okraje bazéna, záhradný nábytok, kvetináče, terasu, schody a čokoľvek ostatné, na čo sadá prach a usádza sa špina a rôzne iné nečistoty.

Originálny a jednoduchý vlastný gril: Jeho oheň nebude ohrozovať vašu záhradu

Dajte do poriadku chodníky

Orežte rastliny vysadené pozdĺž okrajov chodníkov, aby vyzerali elegantne a nepresahovali až do chodníkov. Vyplňte medzery medzi kameňmi. Hrabľami upravte štrk na príjazdovej ceste podľa potreby.

Vyčistite vonkajšie osvetlenie

Vonkajšie osvetlenie je často ignorované, no je veľmi dobré udržiavať ho v čistom stave. Nielen z vizuálnej stránky, ale aj zo stránky funkčnosti. Ak je to možné, rozoberte ho a poumývajte jednotlivé súčasti vonkajšieho osvetlenia horúcou mydlovou vodou. Podľa potreby vymeňte staré žiarovky za nové. Doplňte nové osvetlenie. Využívajte svetlá, ktoré vytvárajú teplé a útulné prostredie.

Špeciálna pozornosť záhradnému nábytku

Vytiahnite záhradný nábytok a dôsledne skontrolujte, či nie je poškodený a nevyžaduje opravy. Poriadne ho umyte a zbavte prachu či nečistôt, aby bola vaša záhrada v dokonalom stave. Investujte do kvalitného prúteného nábytku, skvelá je tiež hojdacia sieť alebo hojdačka na sedenie. Zvážte čerstvý náter na osvieženie staršieho záhradného nábytku.

záhradný nábytok
zdroj: pexels.com

Pripravte sa na grilovanie

Leto klope na dvere a s ním aj grilovacia sezóna. Postarajte sa o svoj gril, je to dobré nielen z vizuálnej a hygienickej, ale najmä bezpečnostnej stránky. Odstráňte starý popol a odpad. Vytvorte si zásoby materiálu na založenie ohňa, či už suchého palivového dreva alebo brikiet. Tiež nejaké staré noviny, zápalky či iné podpaľovače.

Zdobte, zdobte a zdobte

Kreativite sa medze nekladú. Čím farebnejšie, tým veselšie bude vaša záhrada vyzerať. Vyplňte vkusne okienka, terasy a všetky miesta zívajúce prázdnotou. Používajte napríklad závesné košíky s kvetmi, ktoré sú štýlové a dobre využívajú priestor. Kúpte si už hotové, alebo sa s tým vyhrajte sami.

Ďalšie tipy, ako pripraviť svoju záhradku na leto sa dočítate tu.