Ako recyklovať staré sudy na pálenie odpadu

sudy na pálenie odpadu Zdroj foto: morningchores.com

Potrebujete spáliť odpad z vašej záhrady a nechcete si ničiť trávnik? Čo tak urobiť si zo starého suda takýto skvelý priestor na pálenie odpadu. V niektorých prípadoch ide o skutočne umelecké kúsky.

Prázdny plechový sud, bubon z práčky, alebo starý bojler. Z toho všetkého sa dá vyrobiť priestor pre ohnisko, vďaka ktorému sa nielenže zbavíte odpadu z vašej záhrady, ale aj vytvoríte príjemnú dekoráciu, ktorá zahreje. V niektorých prípadoch ide o skutočne umelecké kúsky. Každý sud, určený na tento spôsob, by sme mali na niektorých miestach prederaviť, aby sa zabezpečil prísun kyslíka pre lepšie horenie.

Záhrada doma v kuchyni z odpadu?

Sud na pálenie odpadu umiestnite vo vzdialenosti najmenej 30 metrov od okolitých predmetov. Udržiavanie horiaceho suda v bezpečnej vzdialenosti od stromov i kríkov, ako aj budov, ako sú garáže, prístrešky a drevené paluby či verandy, pomôže minimalizovať riziko náhodných požiarov.Počas používania sa tiež uistite, že vo vnútri nie sú žiadne výbušné horľavé predmety.

Nezabúdajte však, že možnosť pálenia odpadu zo záhrady reguluje a ustanovuje každé mesto či obec zvlášť vo svojich záväzných nariadeniach. Nájdete ich na webových stránkach alebo sa môžete informovať priamo na obecnom/mestskom úrade. Páliť sa podľa platnej legislatívy nesmie biologicky rozložiteľný odpad ako napríklad tráva, lístie, konáre.