Aké rastliny vysadiť pri vodnej ploche vo vašej záhrade

Aké rastliny vysadiť pri vodnej ploche vo vašej záhrade www.pixabay.com

Posedieť si v peknom zátiší v blízkosti vody je cieľom, ktorý by chceli naplniť mnohí z nás. Aké rastliny vysadiť pri vodnej ploche?

Bazény, jazierka, fontány vedia vykúzliť príjemnú atmosféru a čo je podstatné, vodné plochy, v ktorých sa dá kúpať, aj skvelé osvieženie počas horúcich letných dní. Ako si však vytvoriť takýto raj na záhrade a aké rastliny vysadiť v blízkosti vody? Predovšetkým treba poznať rastliny, ktoré sa dajú použiť na výsadbu v blízkosti vodných plôch. Máme pre vás niekoľko tipov.

Pri výsadbe zelene okolo vodných plôch treba mať na zreteli, v akej časti sa jazierko alebo iný vodný prvok nachádza. Či ide o prevažne polotieň alebo slnečné miesto.

Keď chceme presvetliť tmavý kút alebo zakryť naše kúpanie pred neželenými pohľadmi, vhodnými rastlinami sú napríklad cyprusovec leylandský.

Ako získať originálne prvky do záhrady

Ďalším vždy zeleným kríkom môže byť stĺpovitá odroda tisu obyčajného, ktorá nezaberie veľa miesta.

Trvalú zeleň počas zimy poskytne i krušpán vždyzelený, ktorý dodá okoliu vášho jazierka tú správnu atmosféru.

Farebnosť vášmu raju vie vyčariť svojimi zaujímavými kvetmi srdcovka nádherná „Alba“, ktorej sa v blízkosti vody bude dariť.

dicentra-srdcovka-kvety (1)
Srdcovka, foto www.pixabay.com

Ďalším čarovným prvkom vo vašej záhrade môže byť astilba alebo kosatec sibírsky, ktoré mu sa páči vo vlhkej pôde.

Ak chcete okolie jazierka vyzdobiť okrem kvetov aj dekoratívnymi listami, na tento účel vám poslúži brunera „Jack Frost“. Táto rastlina sa používa na polotienisté a tienisté miesta. Rovnaké stanovište obľubuje i papraď či heuchera.

red-heuchera-3390549_1280 (1)
Heuchera, foto: www.pixabay.com

Netreba zabúdať ani na trávy ako ozdobnicu čínskuostrice alebo bezkolenec. O exotický nádych sa postará aj bambus, ktorý vlhko miluje.