Ako čistiť sprchu? Tu je 5 jednoduchých trikov

Ako čistiť sprchu? Tu je 5 jednoduchých trikov Zdroj foto: Depositphotos

Aj vám sa stalo, že vaša sprchová hlavica sa zaniesla vodným kameňom? Tu je 5 krokov, ako čistiť sprchu, ktoré ocení každá gazdiná.

5 jednoduchých trikov, ako čistiť sprchu

Obaľte ju igelitom

Nabudúce, ak sa vám otvory na sprchovej hlavici zanesú vodným kameňom, použite jednoduchý trik. Hlavicu obaľte igelitovým vreckom tak, že necháte otvor na doplnenie bieleho octu. Naplňte ním vrecko asi do polovice a pripevnite okolo hlavice gumičkou. Nechajte pôsobiť asi hodinu. Potom vrecko dajte dolu a sprchu opláchnite vodou.

Vyčistí nielen rúru, ale aj vašu sprchu

Čistič, ktorý používate na odstránenie nečistôt v rúre, je veľmi účinný prostriedok aj na vašu sprchu. Pred prácou s ním však treba dbať na niekoľko bezpečnostných opatrení. Po prvé, nezabudnite na rukavice. Čistič rúry je skutočne agresívna látka na vašu pokožku. Treba byť obzvlášť opatrný, ak máte na rukách otvorené poranenie. Takisto sa odporúča mať rúško, lebo by ste sa mohli nadýchať neželaných výparov. Čistič rúry nenechávajte na hlavici pôsobiť veľmi dlho. Mohli by ste totiž poškodiť jej povrch.

Ako postupovať pri práci s čističom? Nasaďte si najskôr rukavice a dôkladne čistič nastriekajte na hlavicu. Počkajte 20 minút. Po uplynutí daného času sprchovú hlavicu opláchnite vodou.

Na modrinu, popáleniny či čistenie, zubná pasta to dokáže

Ako na hĺbkové čistenie sprchovej hlavice

Pre dôkladné čistenie sprchovej hlavice ju môžete odskrutkovať od ramena. Ak je to teda možné. Vo väčšine prípadov sa to dá. Na odstránenie sprchovej hlavice sa tiež odporúča použiť namiesto klieští kľúč. Dôvodom je, aby ste zabránili poškodeniu povrchovej úpravy sprchovej hlavice. Akonáhle zložíte sprchovú hlavicu, opláchnite ju pod tečúcou vodou od hrubých nečistôt. Potom si zoberte zubnú kefku, ktorú namočíte do octovej vody a uvolnite Pri umývaní je dobré použiť vodu a ocot, pretože to uvoľňuje nečistoty vo vnútri sprchovej hlavice. Potom sprchovú hlavicu namočte cez noc do octovej vody a opláchnite vodou.

Coca-cola na čistenie sprchy

Vedeli ste, že sprchová hlavica sa dá vyčistiť aj coca-colou? Do misky nalejte tento nápoj a ponorte do nej sprchovú hlavicu. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom hlavicu pretrite handričkou.

Použite sódu

Sóda bikarbóna je výborný čistiaci prostriedok nielen na vyčistenie sprchy.  Je prírodná, lacná, dostupná a má abrazívny účinok. Sódu zmiešajte s vodou tak, že vytvoríte pastu. Potom ju nanesiete na sprchovú hlavicu. Pretrite a dôkladne zbavte hlavicu nečistôt. Pre lepší účinok môžete nechať pastu pôsobiť 20 až 30 minút. Potom opláchnite vodou.