Ako pestovať čajovník v kvetináči?

Ako pestovať čajovník Zdroj foto: Pexels

Vedeli ste, že čajovník, z ktorého sa pripravuje chutný čaj, sa dá dopestovať aj vo vašej záhrade alebo v dome? Vyskúšajte podľa našich rád.

Mať doma vlastný čajovník je určite výhodné. Kedykoľvek totiž dostanete chuť, tak si ho môcť odtrhnúť, usušiť a uvariť. A čo sa týka chuti a vône, platí to isté, ako v prípade vlastných paradajok.

Citrónová voda: Pomôže pri týchto 15 problémoch

Ak chcete mať vlastný čajovník, poďte si ho skúsiť s nami vypestovať. Správnou starostlivosťou môžete mať bohatú úrodu a už nikdy nemusíte kupovať stále nové a nové čaje z obchodu.

ako pestovať čajovník
Zdroj foto: Pexels

Dobrá správa pre tých, ktorí nemajú záhradu. Čajovník môžete pestovať aj ako izbovú rastlinu. Veľmi pekne vonia, je krásna ako dekorácia, a keď dozreje, tak bude aj chutiť. To vám sľubujeme! Samozrejme, nečakajte, že budete mať doma plantáže čajovníka.

2 metódy, ako vysadiť mach vo vašej záhrade

Ako pestovať čajovník v kvetináči

  1. Pripravte si jemne kyslý substrát. Mal by byť trochu vlhký. Zasaďte do neho semienka čajovníka. Namáčajte ich aspoň dva dni, pripravíte ho tak na klíčenie. Nezabudnite, polievať ho až dva dni!
  2. Snažte sa udržiavať stálu teplotu aspoň 18-22°C.
  3. Čajovník potrebuje svetlo, ale zase to s ním neprežeňte, tak aby nevyschol. Nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu.
  4. Občas rastlinku len osviežte vodným rozprašovačom, má to rada.
  5. Pravidelne zaštepujte končeky, aby ste docielili košatý tvar rastliny. Už z odstrihnutých končekov sa dá pripraviť čaj. Pravidelne ho môžete oberať po dvoch rokoch. Výborný čas na zber je začiatok a koniec leta.