Ako pripraviť rastliny pred dovolenkou?

ako pripraviť rastliny pred odchodom na dovolenku

Správny záhradkár ešte predtým ako zbalí kufre, myslí aj na svoju záhradu. Ako správne pripraviť rastliny, aby vašu dovolenku prežili v zdraví a kráse?

Dovolenkové obdobie si občas vyžiada našu neprítomnosť v záhrade. Okrem toho, čo si vziať na dovolenku musíme myslieť aj na to, ako zabezpečiť dom, chatu, rastliny a záhradu pred odchodom.

Keď nechceme príliš zaťažovať susedov, tu sú naše tipy, na čo treba myslieť ešte predtým ako zbalíme kufre a ponecháme naše zelené kráľovstvo napospas osudu.

Ako zabezpečiť rastliny pred odchodom na dovolenku

20 kreatívnych nápadov, ako oddeliť trávnik od záhonu
  • Veľké kvetináče a rastliny v nádobách preneste do tieňa. Zabránite tak nadmernému vyparovaniu vody počas horúčav a susedia ich tak často nemusia chodiť polievať.
  • Kvetináče premiestnite na chránené miesto. Napríklad ideálne je, keď ich dáte pod strechu alebo k severnej stene domu. To by ich malo čiastočne ochrániť pred nepriaznivým počasím, ako je búrka alebo krupobitie.
  • Pred odchodom zrežte kvety a bylinky, ktoré chcete na sušenie. Je to preto, aby už po vašom návrate nebolo neskoro a rastliny sa môžu počas vašej neprítomnosti sušiť aj v izbách. Nikomu tak nebudú zavadzať.
  • Pozbierajte úrodu, ktorú na záhrade máte. Inak si na nej môžu pochutnať vtáky a iní nevítaní hostia. A vám nemusia nechať nič.

Ďalšie zaujímavé tipy a rady, ako pripraviť svoju záhradu pred odchodom na dovolenku môžete nájsť aj v tomto odbornom článku.