Ako si dobiť energiu? Vyskúšajte stromy

stromy majú úžasnú energiu Zdroj foto: Pixabay.com

Zdá sa vám, že nemáte chuť do života, a že vám chýba životná šťava? Poznáme spôsob, ako sa znovu naštartovať, načerpať silu a pozitívnu myseľ. Vyskúšajte stromy!

Cítite neprekonateľnú únavu? Chýba vám energia a nič vás nebaví? Skúste ju nečerpať počas prechádzok prírodou aj zo stromov. Ako? Stačí objať vhodný strom oboma rukami, pritlačiť sa k nemu a sústrediť sa. Možno pocítite v rukách zvláštne mravčenie. Je to sila, prírodná energia, ktorá sa dostáva zo stromu do tela. Dôležité však je, z ktorého stromu sa dá energia čerpať.

Stromy, ktoré vám pomôžu nabiť energiou

Borovica – tento strom by mali vyhľadávať ľudia, ktorí trpia dýchacími ťažkosťami a častým kašľom. Dodá im energiu, pomocou ktorej sa zvýšia ich obranné schopnosti a zlepší dýchanie.

Breza – zaháňa nepríjemné myšlienky a pomáha navodiť dobrú náladu. Energiu a silu poskytuje najmä dievčatám a mladým ženám.

Buk – dodáva silu a energiu duševne pracujúcim a je možné z neho načerpať aj dobrú náladu. Tiež pomáha proti bolestiam hlavy.

Dub – patrí medzi stromy, ktoré sú symbolom moci a sily. Človek by ho mal vyhľadať vtedy, keď sa nedokáže pre niečo rozhodnúť. Je možné z neho načerpať nielen energiu, ale aj pokoj a vieru v dobro.

Jaseň – aktivuje podvedomie človeka a pomáha mu upevňovať vôľu. Dodáva nielen energiu, ale aj optimizmus.

Gaštan – pravidelný kontakt s týmto stromom pomáha posilňovať vnútornú schopnosť človeka ovplyvňovať ostatných. Zlepšuje celkový zdravotný stav a vyvoláva dobrú náladu.

Tieto koreniny zaraďte do jedálnička, ak chcete byť zdraví

Lipa – má na človeka omladzovacie účinky, mierne stimuluje srdcovú činnosť a schopnosť milovať. Považuje sa preto za strom lásky.

Tis – tento strom pomáha proti reumatickým chorobám a zvyšuje odolnosť človeka. Pozor však, ak ho budete objímať, nezabudnite si umyť potom ruky, pretože je jedovatý.

Smrek – posilňuje nervovú sústavu, pomáha pri reumatických ťažkostiach, zbavuje nepríjemných a nečistých myšlienok. Patrí medzi najenergetickejšie stromy.

Topoľ – pozor na tento strom! Energiu a silu vám nedá, ale naopak, odčerpáva ju. Je nebezpečný pre ľudí, ktorí trpia alergiou. Nielenže ho netreba objímať, ale ani sa zdržiavať v jeho blízkosti.

Niečo viac o energii stromov a ich liečebných účinkoch sa môžete dočítať TU.