Ako správne odstrániť uschnuté a poškodené konáre

poškodené konáre stromu Zdroj foto: Pexels

Odstraňovanie uschnutých konárov obhryzených od zveri, alebo inak poškodených je veľmi dôležitá a zdravá úprava v záhrade. Poradíme vám, ako správne odstrániť uschnuté a poškodené konáre stromu.

Určite ste sa už vo svojom ovocnom sade stretli s tým, že nielen počas skorej jari, ale aj v priebehu roka je potrebné odstrániť poškodené konáre na stromoch vo vašej záhrade. Ako na to?

Ak chcete mať zdravý strom, mali by ste sa zbaviť aj vetvičiek, ktoré na sebe nesú nejakú známku choroby alebo rakoviny. Táto stromová rakovina ich môže sprevádzať celý život, pokiaľ sa s touto závadou narodia.

 

Poškodené konáre je potrebné odstrániť správnym spôsobom

Suché halúzky a poškodené konáre by totiž mohli časom poškodiť viacero častí stromu. Tieto chyby rastliny bránia dobrej a vydarenej úrode. Niektoré vetvy vedú smerom do koruny, keď ich odstraňujete. Smer DO im prekáža. Dávajte preto pri ich odstraňovaní väčší pozor. Robte to opatrne, aby ste nepoškodili tie susediace, ktoré rastú zdravo a krásne.

Ovocné stromy a kríky potrebujú ošetriť

Týmto čistením pomáhate aj k presvetleniu stromu. Počas roka je takáto kontrola stromov dôležitá. Stromom urobíte veľkú službu. A rovnako tak pomáhate aj k lepšej úrode. Zachránite tak často strom od úplného zničenia. Samozrejme, vo veľkých horúčavách a počas sucha im doprajte poriadnu závlahu skoro ráno a neskoro večer.