Ako urobiť záhradu pútavou pre vaše deti?

Ako urobiť záhradu pútavou pre vaše deti Zdroj: Nasazahradka.sk

Umožnite svojim deťom zdravý rozvoj prostredníctvom hier v záhrade a spravte ich detstvo nezabudnuteľným. Tu je niekoľko nápadov ako urobiť záhradu pútavou pre vaše deti

Detstvo na dedine

Aj vy ste mali to šťastie, že ste strávili detstvo na dedine? Či už išlo o krátke návštevy babky alebo ste tam žili, určite si pamätáte na celodenné hranie vonku, v záhrade, na vôňu sena, čerstvých jahôd. Na stavanie bunkrov, vzrušujúcu skrývačku či naháňačku. Žiaľ väčšina detí strávi svoj voľný čas nad tabletom či telefónom a o tieto zážitky prichádza. A pritom práve záhrada, ten kúsok prírody v malom, im umožní spoznávať krásy, formovať v nich vzťah k prírode a tým i k sebe samému. Aby bola ale vaša oáza zelene pre vaše deti pútavá, je potrebné niekoľko zásahov.

Najmä v útlom veku sa deti učia rôznym zručnostiam formou hry. Ak v nich chcete vzbudiť záujem o záhradníčenie, vyskúšajte im vyčleniť malé políčko a nechať ich, nech si zasadia svoje vlastné semeno.

10 zdraviu prospešných účinkov višňovej šťavy, č. II

Keďže to, čo zasadili, budú chcieť vaši najmenší aj vyskúšať, vhodnou plodinou je napríklad žerucha, ktorá rýchlo klíči a je nenáročná. Takisto hrach, slnečnica alebo fazuľa. Pri pestovaní zároveň deti zistia, odkiaľ pochádza jedlo a ako sa získava. Záhradu urobíte pútavou aj tak, že detský záhon môže mať tvar srdiečka alebo autíčka.

Záhradu spravíme pútavou pre naše deti nielen možnosťou niečo vypestovať, ale aj niečo postaviť. Také pieskovisko je super. Vašu prírodu v malom je možné spestriť rôznym zaujímavým členením, vytvoriť napríklad malé bludisko zo živých kríkov, kopček, z ktorého sa bude v zime dať šmýkať , hojdačku, alebo prvky, po ktorých sa dá liezť a trénovať rovnováhu. Napríklad kmeň stromu alebo malú lavičku. Okrem hojdačky či šmýkačky deti potrebujú svoj úkryt, do ktorého majú vstup len oni a žiaden dospelý. Či už zvolíte hotový domček, ktorý kúpite v obchode alebo ho spoločne s vašim najmenšími postavíte, záleží na vás.