Ako vyrobiť nádherné vianočné gule z flitrov

Ako vyrobiť nádherné vianočné gule z flitrov diyjoy.com

Ďalší dobrý nápad pre šikovných domácich majstrov, ako vyrobiť vianočné gule, ktoré dodajú vášmu stromčeku ten správny jas.

Ak milujete vianočné ozdoby, ktoré sa trblietajú, ste na správnom mieste. Naučíme vás, ako si ich môžete pripraviť doma.

Ako vyrobiť vianočné gule z flitrov

Potrebujete k tomu okrem chvíľky času a trochu zručnosti polystyrénové gule rôznych veľkostí, niť s flitrami, lepidlo a stužku na zavesenie. Potom pridajte, čo máte doma, napríklad  pár vetvičiek zelene, mašľu, nejaké trblietavé písmená a máte krásne vianočné gule! Ide o to, čo sa vám bude páčiť, veď fantázii sa medze nekladú.

Záhrada v decembri: Stále je čo robiť

Ako začať? Niť s flitrami lepte na polystyrénovú guľu potretú lepidlom presne tak, ako na obrázku nižšie, až kým ju takmer celú nezakryjete.

vianočné gule
Zdroj foto: www.diyjoy.com

Potom urobte malú dierku v hornej časti polystyrénu a pridajte tekuté lepidlo. Do dierky vložte ozdobnú slučku na zavesenie a pokračujte v lepení flitrov, až kým nimi ozdobu celkom nezakryjete. Lepidlo nechajte zaschnúť.

vianočné gule
Zdroj foto: www.diyjoy.com

 

Čo tak okrem gúľ urobiť si aj vlastný vianočný stromček? Tu je náš tip.

Na výrobu tejto vianočnej dekorácie budete potrebovať niekoľko starých paliet, ktoré sú zvyčajne zadarmo. Okrem toho sa vám zíde elektrická vŕtačka, okružná píla, kladivo, vrtáky do dreva, meter, kriedová čiara, farba, štetce, brúsny papier, bezpečnostné okuliare, vianočné svetlá s vymeniteľnými žiarovkami.

Paletu položte na zem, kriedou si vyznačte tvar stromčeka. Aby bol stromček rovnomerný, pomôžte si metrom. Podľa nákresu odpíľte nepotrebné časti. Nakreslite kruhy, kde chcete mať umiestnené svetlá. Veľkosť priemeru by mala byť len o niečo väčšia, ako je priemer púzdra objímky svetiel. Pomocou okružnej píly vyrežte otvory pre svetlá. Pripevnite ich a originálnu vianočnú dekoráciu máte hotovú.