Ako živé! Zakamuflujte umelé rastliny, aby vyzerali skutočne

aby vyzerali umelé rastliny ako živé Zdroj foto: Pexels.com

Ak sa snažíte oklamať návštevu, aby hostia verili, že vaše umelé izbové rastliny sú skutočné, existuje niekoľko dôležitých trikov, ktoré treba dodržiavať a pridajú na celej ilúzii. Zakamuflujte umelé rastliny, aby vyzerali skutočne.

Nie je nič krajšie ako živá, izbová rastlina. Rýchly životný štýl nám často sťažuje jej pestovanie, aj vysoké náklady môžu byť pre našu peňaženku záťaž. Navyše, ak máte alergie, domáce zvieratá alebo malé deti, umelé rastliny môžu byť tá správna cesta. Dobrá správa je, že ich nikdy nebudete musieť zalievať! Ak sa snažíte oklamať návštevu, aby hostia verili, že vaše umelé izbové rastliny sú skutočné, existuje niekoľko dôležitých trikov, ktoré treba dodržiavať a pridajú na celej ilúzii.

Čarovná orchidea: Krok za krokom, ako ju pestovať
  1. Umiestnenie je dôležité

Určite by ste živú rastlinu nepostavili na slnko alebo do najtemnejšieho kúta izby. Dávajte pozor, kde ju umiestnite, aby bola ilúzia skutočná. Nedávajte ju ani na najvyššiu policu v domácnosti, jej pravidelné zavlažovanie by bola oštara a nikto by vám neuveril, že je skutočná.

umelé rastliny
Zdroj foto: Pexels.com
  1. Vitajte vady – stavte na nedokonalosť

Ani v prírode nie sú dve rastliny rovnaké, ani dva listy. Pokiaľ máte umelú rastlinku až príliš dokonalú, trošku ju zničte, deformujte, odštipnite zo stonky alebo z listov. V prírode je to totiž normálne. Opotrebovanie a trhliny môžu ale odhaliť umelé farby rastlín. Škrabance a trhliny v látke a v plastoch nevyzerajú rovnako ako u skutočných rastlinách, takže všetko s mierou.

  1. Neudržiavaná je v poriadku

Prach je skvelý pomocník pre vašu falošnú identitu rastliny. Nejde o to, aby boli vaše umelé rastliny čo najzelenšie. Prachové častice sa jednoducho na rastlinách usádzajú. Podtrhnúť ilúziu skutočnosti môžete ešte pridaním machu okolo koreňa rastlinky.

umelé rastliny
Zdroj foto: pexels.com
  1. Venujte pozornosť textúre

Dávajte si pozor na materiál rastliny, ktorú kupujete, a na to, ako súvisí s textúrou rastliny, ktorú sa snaží napodobniť. Napríklad, sukulentné listy prirodzene vyzerajú ako plast, takže by ste nechceli kúpiť sukulentnú rastlinu z hodvábnych listov. Opatrne s umelými rastlinami a leskom, lesk pritiahne viac pozornosti na umelý materiál. Cieľ je mať rastliny vyrobené z materiálov, ktoré sú bez lesku.