Ako zmraziť avokádo tak, aby si zachovalo živiny?

avokádo Zdroj foto: Pixabay.com

Toto ovocie, rovnako ako banán, by sa nemalo skladovať v chladničke a už vôbec nie zmraziť. Vďaka nášmu tipu si však avokádo zachováte dlho čerstvé.

Je veľmi výživné ovocie a niektorí ho pravidelne zaraďujú do svojho jedálnička. Jeho milovníci dobre poznajú, že je najlepšie čerstvé, pretože rovnako ako banán na vzduchu hnedne i mäkne a nemôže sa skladovať v chladničke. A už vôbec nie zmraziť.

Skrášlite si záhradu svetlami: Ako sa o ne starať?

Ako zmraziť avokádo?

Prezradíme vám však tip, vďaka ktorému sa vám podarí zachovať avokádo dlho čerstvé a uskladniť ho v mrazničke. Budete na to  potrebovať:

Avokádo

Ostrý nôž

Vákuové vrecko vhodné do mrazničky

Slamku

18 výborných nápadov na recykláciu starých vecí

Postup:

Rozkrojte avokádo na polovicu. Pozor však, kôstku nechajte vcelku. Vyberte ju a nevyhadzujte ju. Kôstka má pre naše telo nespočetne veľa prínosov, rovnako ako dužina. Avšak na zmrazenie sa nehodí.  Polovicu avokáda umiestnite do vrecka a uzavrite.

Nechajte malý otvor na slamku, ktorou z vrecka vysajete vzduch.

Potom slamku vyberte a vrecko dôkladne utesnite.

Takto je pripravené na uskladnenie v mrazničke a nezhnedne vám.

V úvode sme spomenuli, že je veľmi výživným plodom. Pomáha bojovať proti rakovine. Pomáha znižovať hmotnosť. Povzbudzuje duševnú výkonnosť. Pôsobí priaznivo proti depresii. Chráni pred chronickými chorobami. Pôsobí proti osteoporóze. Podporuje tvorbu červených krviniek. Avokádo priaznivo pôsobí na trávenie aj mozog. Je skvelé na pleť.