Betónový kvetináč: Nebojte sa, aj on vie skrášliť záhradu

ako si vyrobiť betónový kvetináč Zdroj foto: Gardening

Asi každý, nielen záhradkár, chce mať rozkvitnutú záhradu plnú veľkých kvetináčov a v nich krásne okrasné rastliny, dreviny a kríky. Vyrobte si preto s nami jednoduchý a rýchly kvetináč akejkoľvek veľkosti z betónu.

Na betónový kvetináč budete potrebovať:

– betónovú zmes
– jeden väčší kýblik
– jeden menší kýblik
– čas na stuhnutie 3 dni
– farbu

Chcete domácu kaviareň? Tu sú nápady

Postup výroby:

Zmiešajte betónovú zmes. Pripravte väčší kýblik, ktorý postavte vodorovne a nalejte do neho vašu zmiešanú zmes (do polovice). V ďalšom kroku si pripravte druhý kýblik, namočte ho celý  do vody a potom opatrne, pomaly vložte menší kýbeľ do väčšieho  kýblika s betónom. Betón v tejto fáze pekne vyplní voľné miesta medzi dvoma kýblikmi, a tak vznikne krásny betónový kvetináč.

Tip na záver: Kvetináč z detskej tatrovky

Na výrobu kvetináčov sa dá použiť naozaj všeličo. Dokonca aj detské hračky. Ak teda vaše deti už odrástli, vdýchnite nepotrebným hračkám druhý život. Nemusia tak skončiť na smetisku, ale zaujímavým spôsobom oživiť vašu záhradu. Na tento účel sa dajú použiť napríklad väčšie nákladné autá, ako sú napríklad tatrovky alebo traktor s vlečkou. Dajte do nich zem a vysaďte do nich sukulenty, lebo práve tie sú na tieto netradičné kvetináče ako stvorené.