Bylinkové kúpele na hemoroidy, úľavu prinesú i tieto cviky

Bylinkové kúpele na hemoroidy Zdroj foto: Depositphotos

Hemoroidy môžu potrápiť každého druhého človeka, a to najmä mužov. Pomôcť môžu tieto bylinkové kúpele na hemoroidy, ktoré prinesú úľavu.

Hemoroidy patria medzi časté zdravotné komplikácie, ktoré postihujú najmä mužov. Existujú dva druhy, a to vnútorné a vonkajšie. Najčastejšími príznakmi je krv v stolici, svrbenie, pálenie či dokonca až bolesť v okolí konečníka.

Machovka peruánska a jej účinky na naše zdravie

Bylinkové kúpele na hemoroidy

Bylinky nám môžu pomôcť uľaviť pri mnohých zdravotných problémoch vrátane hemoroidov. Bylinné kúpele majú skvelé účinky na zdravie i duševnú pohodu a mnohé z rastlín pritom pestujeme vo svojich záhradkách. Medzi dobrých pomocníkov patrí harmanček, ktorý výborne hojí rany a kožné podráždenie, pretože má protizápalové účinky.

Sedaciu kúpeľ z harmančeka si pripravíme nasledujúcim spôsobom: uvaríme si dva litre silného čaju a dáme do lavóra. Necháme mierne vychladnúť, aby sme sa nepopálili. Relaxujeme aspoň 15 minút.

Najznámejším prostriedkom na hemoroidy, ktorý používali už naše staré mamy, je dubová kôra. Okrem rôznych mastičiek, ktoré dostaneme v lekárni si môžeme pripraviť i sedací kúpeľ. Stačí prevariť 10 g dubovej kôry v 0,5 litre vody, nechať 10 minút vylúhovať a scediť. Kúpeľ by sa mal robiť pravidelne dvakrát denne po dobu 10 minút a úľava sa dostaví veľmi rýchlo.

Ďalšou účinnou bylinkou je kostihoj lekársky. Použijeme z neho čerstvé listy, ktoré rozdrvíme, zabalíme do plienky či vreckovky a prikladáme na postihnuté miesto. Treba nechať pôsobiť aspoň hodinu.

Kostihoj a liečba hemoroidov
Kostihoj, zdroj foto: Depositphotos

Cviky, ktoré pomáhajú

Pri liečbe hemoroidov sa osvedčili i cviky zamerané na konečník. Robia sa nasledujúcim spôsobom: Najskôr sa nadýchneme a stiahneme silno konečník. Počítame do päť a potom svaly pomaly uvoľníme a vydýchneme. Opakujeme niekoľkokrát za sebou a najlepšie viackrát denne.