Dajte si tieto kvety do spálne a zažijete svoj najlepší spánok v živote

kvety do spálne pre lepší spánok zdroj: pixabay.com

Znie to až príliš dobre na to, aby to bola pravda. Povedia si isto mnohí po prečítaní titulku tohto článku. Ale verte či nie, pravda to skutočne je. Potvrdiť by vám to vedeli všetci tí, ktorí skúsili a určite neoľutovali. Dajte si tieto kvety do spálne a zažijete svoj najlepší spánok v živote.

Spánok. Alfa a omega čo sa týka fyzického i psychického zdravia. V súčasnej hektickej dobe ľudia majú tendenciu uberať počet hodín. Navyše mnohých trápi nekvalitný spánok. Dlho nevedia zaspať, neustále sa prehadzujú, majú hlavu plnú rušivých myšlienok, ktoré im bránia ponoriť sa do sladkej ríše snov a ráno vstávajú unavenejší než si večer líhali. Poznáte to?

Možno ste už skúšali upokojujúce čaje, meditácie, relaxačnú hudbu a podobné záležitosti, no kvalite vášho spánku to neprospelo. Čo tak vyskúšať nejakú rastlinu? Nielenže kvety zlepšia vzhľad vašej spálne, ale navyše zlepšujú náladu, zvyšujú kreativitu, znižujú úroveň stresu, zlepšujú produktivitu, udržiavajú potrebnú vlhkosť v interiéri, produkujú kyslík, čistia vzduch a prinesú vám vytúžený pokoj.

Nie všetky kvety však majú rovnaký vplyv na kvalitu spánku. Predstavíme vám tie, ktoré vám pomôžu najvýraznejšie.

Sansevieria trojpása

Je nielen nenáročná na údržbu, ale figuruje aj na zozname NASA rastlín, ktoré najlepšie čistia vzduch. Táto rastlinka, hovorovo zvaná aj svokrine jazyky, dokáže filtrovať benzén, formaldehyd, trichlóretylén, xylén či toluén z ovzdušia. Je to jedna z mála izbových rastlín, ktorá v noci premieňa oxid uhličitý na kyslík. Väčšina izbových rastlín to dokáže len počas dňa. Ak máte sklon k alergiám, ideálny pomocník pre vás. Lepší vzduch = lepší spánok.

Živá levanduľa v hlinenom črepníku

Pričuchli ste k nejakému levanduľovému éterickému oleju a automaticky ste mali pocit, že ako mávnutím čarovného prútika zmizli všetky vaše starosti? Presne o tom to je. Pokiaľ máte v spálni dostatok svetla, môžete ľahko v interiéri pestovať levanduľu. Jej listy a kvety sú plné vôní, ktoré podľa štúdií pomáhajú ľuďom uvoľniť sa, zlepšiť náladu a navodiť príjemný pocit ospalosti.

Potosovec zlatý

Ďalšia skvelá “čistička vzduchu” vhodná do spálne. Nepotrebuje veľa starostlivosti, nevyžaduje príliš veľa svetla a krásne vyzerá. Čo viac si možno priať ako lepší spánok?

potosovec zlatý
zdroj: pixabay.com

Paprade – kvety do spálne

Paprade filtrujú formaldehyd, xylén či toluén. Papradiam sa darí vo vlhkom prostredí. Majú obrovský vplyv na látky znečisťujúce vzduch v interiéri a podporuju spánok.