Horoskop: Zistite, ktoré ovocie alebo zelenina ste podľa znamenia zverokruhu

ovocie Zdroj foto: Pixabay.com

Neviete si vybrať z veľkého množstva ovocia a zeleniny, lebo netušíte, ktoré bude najviac prospešné pre vaše zdravie? Tak vyskúšajte práve ten druh, ktorý prislúcha vášmu znameniu. Zistite, ktoré ovocie alebo zelenina ste podľa znamenia zverokruhu.

Baran – šalát

Zdravotné výhody, ktoré poskytuje táto zelenina, sú presne to, čo ľudia narodení v znamení Baran potrebujú.  Väčšina túži po prvenstve a uznaní za svoju rýchlosť a silu, preto by mali byť Barani hrdí na to, že sú zastúpení týmto superjedlom. Baran dokáže vyniknúť najmä, keď je zahnaný do úzkych a jeho svieži pohľad na život vám dodá silu rovnako ako šalát. 

Býk – mrkva

Býk túži ochraňovať a vždy chce najlepšie pre svojich priateľov a rodinu. K životu potrebuje istoty. K tomuto zemskému znameniu sa hodí mrkva, pretože je pevne v zemi rovnako ako Býci. Svojim praktickým zmýšľaním a reálnym pohľadom na svet sa držia pri zemi a vedia odhadnúť svoje sily. Mrkva je tiež vynikajúca pre náš zrak a zdravie celkovo. Ak potrebujete trochu väčšiu stabilitu vo svojom živote a chcete udržať svoje vízie, majte priateľa Býka a dajte si mrkvu.

 

Blíženci – kokosový orech

Blíženci sú veľmi rozmanití a nevyspytateľní, a preto i zaujímaví. S nimi sa nikdy nenudíte. Z kokosového orecha sa dá využiť dužina a aj mlieko. Príslušníci tohto znamenia vedia byť veľmi všestranní, rovnako ako kokos má veľa rôznych a užitočných využití.

Rak – mango ovocie

Rovnako ako mango skrýva svoje jadro pod šupkou, i Rak potrebuje čas, aby ste ho hlbšie spoznali. Akonáhle sa s ním lepšie zoznámite, dodá vášmu životu výnimočnú chuť. Vnútro manga sa zhoduje s húževnatou a emocionálnou osobnosťou Raka.

Lev – jahoda

Príslušníci tohto znamenia majú tendenciu byť veľmi pestrými ľuďmi, ktorí radi vynikajú v spoločnosti a sú stredobodom pozornosti. Živá osobnosť a sebavedomie z nich robia slávnych vodcov. Rovnako ako jahoda vyčnieva v ovocnom šaláte, Lev vyčnieva v dave.

Panna – paprika

Panny bývajú skromné, veľmi pracovité a lojálne. Aj keď si to málo ľudí uvedomí, žlté papriky poskytujú viac vitamínu C ako pomaranč. Rovnako i toto znamenie sa nerada chváli svojim talentom, ale to neznamená, že mu chýba. Práve naopak. 

Zelenina a ovocie: Aby boli s deťmi kamoši!

Váhy – pomaranč

Ak poznáte ľudí narodených v znamení Váh alebo patríte k nim, možno viete, že sú veľmi zaujímavými a priateľskými ľuďmi, ktorí nechcú byť sami. Váhy sú dobrí kamaráti, pretože sa usilujú o to, aby všetko bolo spravodlivé. Symetria pomaranča a fakt, že ho možno rozdeliť na rovnaké diely, z neho robia vynikajúcu reprezentáciu pre toto znamenie. Navyše je to skvelé občerstvenie na turistiku. A práve Váhy obľubujú prechádzky v prírode. 

Škorpión – dračie ovocie (Pitahaya)

Škorpióni sú známi ako neuveriteľne vášniví ľudia. Sú lojálni, ale tajomní. Podobne ako dračie ovocie je veľmi jedinečné a podmanivé nielen svojou jasmínovou vôňou.  Kvety pitahaye kvitnú iba v noci a patria k najväčším na svete. Obal dračieho ovocia má na sebe ostne. Rovnako ako Škorpióni. 

Strelec – avokádo

Strelec sa považuje za najšťastnejšieho, keď objavuje nové miesta. Je dobrodruh a idealista. Niektoré jedlá chutia ešte lepšie, keď do nich pridáte avokádo. Rovnako Strelec pridáva chuť do života novým ľuďom, ktorých stretne na svojich cestách.

Recept: Mletá zelenina v octe alebo tuku 

Kozorožec – špenát

Kozorožec je verný tradíciám a má sklon vyniknúť v podnikateľskom svete. Je spoľahlivý a starostlivo sa stará o svoju rodinu. Kozorožec pripomína špenát, pretože táto zelenina je základom väčšiny tradičných šalátov a dodá vám silu.

Vodnár – čučoriedky

Vodnári majú povesť, že sú veľmi intelektuálni. Disponujú talentom na riešenie problémov a tendenciou byť pomerne progresívni. Čučoriedky sú skvelé pre mozog. Ak ste Vodnár, ktorý si želá zachovať si svoj um, doprajte si práve toto ovocie. 

Ryby – citrón

Ryby sú známe ako veľmi priateľskí, súcitní a nezištní ľudia. Dávajú ostatným bez toho, aby čakali niečo na oplátku. Preto sa podobajú citrónu. Toto ovocie je súčasťou veľkého množstva potravín a nápojov, ale málokto z nás si to uvedomí. Aj Ryby vedia vyzdvihnúť v ostatných to najlepšie, rovnako ako citrón dodá chuť jedlám.

Zdroj: www.spoonuniversity.com