Izbové rastliny, ktoré nesmú chýbať v kancelárii

izbové rastliny www.pixabay-com

Pustite do svojej pracovne zeleň, ktorá vám okrem estetiky skvalitní ovzdušie a pracovné prostredie. Izbové rastliny, ktoré by nemali chýbať vo vašej kancelárii.

Vedci už dávnejšie skúmajú, aké majú kvety dopad na ľudské reakcie. Napríklad objavili, že interiérová zeleň vie efektívne eliminovať toxíny a nielen to. Dokonca dokáže podnecovať kreatívne myslenie, či navodzuje upokojujúcu atmosféru. Ktoré kvetiny si však do kancelárie vybrať, aby sme sa v nej cítili čo najlepšie? Tu je pre vás niekoľko tipov.

Najlepšie izbové rastliny do kancelárie

Dracéna

Ideálna izbová rastlina do pracovných priestorov, ktorým dodá štipku ázijských trópov. Darí sa jej aj pri rozptýlenom svetle. Nevystavujte ju však prievanu a priamemu žiareniu.

Brečtan

Rastlina pochádzajúca zo subtropického mierneho pásma Európy a Afriky uprednostňuje v pracovnom prostredí svetlé alebo polo tienisté stanovište.

Aké izbové rastliny dať do kencelárie
www.pixabay.com

Fikus

Táto rastlina pochádzajúca z Orientu je veľmi obľúbená pre svoju rozmanitosť tvarov. Fikus neznáša premokrenie, preto zálievku striedajte s jemným presychaním substrátu. Patrí medzi najznámejšie izbové rastliny.

Lopatkovec

Pôvabná rastlina z tropických lesov Južnej Ameriky sa hodí do miestnosti, kde prevláda polotieň. Znesie aj rozptýlené denné svetlo. Lopatkovec pomáha čistiť ovzdušie, preto naň pri zariaďovaní nielen kancelárie ale aj domu nezabúdajte.

Jedlé kvety a vňať z vašej záhrady, ktoré vyhadzujeme

Palma

Jej exotická krása perfektne vynikne vo väčších priestoroch, alebo vstupných halách. Darí sa jej na presvetlenom mieste, neznáša však priame slnko.

Zamioculcas

Kvet pochádzajúci z Tanzánie sa radí medzi najžiadanejšie izbové rastliny do kancelárie. Jeho krása vynikne v kvetináči, ktorý má úzky a vysoký tvar. Vyhovuje mu presvetlené stanovište. Rovnako ako dracéna je citlivý na prievan a priame slnko.