Izbovky v tvare srdca, ktoré prinesú šťastie a lásku

Izbovky v tvare srdca, ktoré prinesú šťastie a lásku Ceropegia woodii. Zdroj foto: Depositphotos

Chcete vniesť do svojho domova romantickú atmosféru alebo jednoducho milujete rastliny s osobitým charakterom? Izbovky v tvare srdca sú ideálnou voľbou.

Izbovky v tvare srdca sú zaujímavým spestrením vašej domácnosti. Od popínavých rastlín až po vyššie izbovky, od tropických krások po mrazuvzdorné druhy – existuje široká škála týchto fascinujúcich rastlín, ktoré do vašich priestorov prinesú šťastie a lásku. Nielenže sú krásne a jedinečné, ale mnohé z nich sú aj nenáročné na starostlivosť.

Izbovky v tvare srdca, ktoré prinesú šťastie a lásku
Hoya v tvare srdca. Zdroj foto: Depositphotos

1. Hoya Kerrii: Srdiečko v kvetináči

Svetlo: Plné slnko
Hoya Kerrii, známa tiež ako Hoya v tvare srdca, je skvostom medzi izbovými rastlinami. S hrubými listami v tvare srdca, táto rastlina je ideálna na vytvorenie romantického nádychu.

5 izboviek, ktoré v roku 2024 musíte mať

2. Ceropegia Woodii: Lampášik

Svetlo: Čiastočné slnko
Ceropegia Woodii, často nazývaná lampášik, je obľúbená vďaka svojim mramorovým, srdcovitým listom. Ideálne pre závesné koše, kde môžu jej popínavé stonky voľne visieť.

Izbové rastliny v tvare srdca
Antúria. Zdroj foto: Depositphtos

3. Anthurium: Antúria

Svetlo: Nepriame, čiastočné slnko
Antúria je ďalšia kráska, ktorá vytvorí to správne čaro do vášho domova. Jej voskové listy v tvare srdca a kvety, ktoré kvitnú dlho, si získajú nejedného pestovateľa.

Pestovanie kustovnice čínskej: Tipy a rady pre zdravé plody
Zaujímavé izbovky
Philodendron Hederaceum. Zdroj foto: Depositphotos

4. Philodendron Hederaceum: Filodendron srdcový

Svetlo: Čiastočné slnko
Filodendron je známy svojimi lesklými, tmavo zelenými listami v tvare srdca. Ide o nenáročnú rastlinu, ktorá dodá zeleň každému interiéru.

Potos
Potos. Zdroj foto: Depositphotos

5. Epipremnum Aureum: Pothos pre začiatočníkov

Svetlo: Plné slnko až polotieň
Pothos je obľúbený pre svoje veľké, štruktúrované listy. Upozorňujeme, že je toxický pre domáce zvieratá. Ide o nenáročnú popínavú rastlinu.

Cyklámen
Cyclamen persicum: Zdroj foto: Depositphotos

6. Cyclamen persicum: Cyklámen perzský

Svetlo: Nepriame, ale jasné svetlo

Cyklámen je veľmi atraktívna rastlina, ktorá by v našom zozname nemala chýbať. Po odkvitnutí kvetov túto izbovku treba polievať iba veľmi zriedkavo a aspoň dva mesiace jej dopriať vegetačný pokoj.

Týchto niekoľko rastlín je len malou ukážkou toho, ako môžete pomocou izbových rastlín v tvare srdca pridať do svojho domova trochu lásky a tepla. Bez ohľadu na to, či hľadáte veľkolepý list, nenáročnú starostlivosť alebo jedinečný dekoratívny prvok, rastliny srdcovitého tvaru sú ideálnou voľbou. Vneste do svojho domova kúsok prírody a potešte svoje srdce týmito nádhernými zelenými spoločníkmi.