Izbovky vhodné do kuchyne, vyberte si tú svoju, č. II

Izbovky vhodné do kuchyne, vyberte si tú svoju, č. II Zdroj foto: Depositphotos

Oživte každú miestnosť vo vašom dome zeleňou. Predstavujeme vám ďalšie izbovky vhodné do kuchyne. 

Okrem zamiokulkasu, zeleneca, figovníka, byliniek či potosovca medzi ďalšie izbovky vhodné do kuchyne určite patria tieto nasledujúce rastliny. Vyberte si tú svoju.

10 izbových rastlín, ktorým sa bude dariť v kuchyni

Filodendron

Filodendrony patria medzi nenáročné izbové rastliny, ktoré vyzerajú skvele v závesných košoch. Podobne ako potosovec sa považujú za relatívne odolné voči suchu a môžu rásť v jasnom až strednom nepriamom svetle. Tieto listnaté rastliny prichádzajú v širokej škále tvarov a farieb a sú známe tým, že sú skvelými čističmi vzduchu.

Svokrin jazyk ( Sansevieria )

Sansevieria, bežne známa aj ako „svokrin jazyk“, patrí medzi najobľúbenejšie izbové rastliny, a to z dobrého dôvodu. Môžete ju získať v rôznych farbách, tvaroch a veľkostiach a vo všeobecnosti sú tieto izbovky nenáročné na údržbu. S týmito tropickými rastlinami nemusíte zaberať cenný priestor na okne – dobre sa im darí aj v slabých svetelných podmienkach.

Kávovník arabský ( Coffea arabica )

Či už ste milovníkom kávy alebo nie, kávovník ( Coffea arabica ) je skvelým doplnkom do každej kuchyne. Aj keď je nepravdepodobné, že z izbovej rastliny budete niekedy môcť zberať kávové zrná, lesklé listy kávovníka sú atraktívne a oživia každú miestnosť. Kávovníky vyžadujú jasné, nepriame svetlo a časté zalievanie, aby sa im darilo.

Izbovky vhodné do kuchyne, vyberte si tú svoju, č. II
Zdroj foto: Depositphotos

Sukulenty

Ak máte v kuchyni jasný slnečný parapet, skvelou voľbou sú sukulenty. Termín „sukulentný“ sa používa na opis rastlín, ktoré uchovávajú vodu v rôznych štruktúrach, ako sú ich listy alebo stonky, vďaka čomu sú odolné voči suchu a vo všeobecnosti nenáročné na údržbu. Existujú stovky rôznych druhov sukulentov, ktoré dostanete v rôznych ohromujúcich tvaroch, farbách a veľkostiach. Medzi obľúbené sukulentné druhy patria echeveria, havortia, aloe vera, tučnolist, kalanchoe, sedum a ďalšie.

Africká fialka

Pre tých, ktorí majú radi rezané kvety v kuchyni, sú africké fialky ( Sauntpaulia ) dokonalou náhradou. Africká fialka pri správnych podmienkach bude kvitnúť takmer celý rok. Navyše môžete ju zohnať hneď v niekoľkých krásnych farbách. Tieto prispôsobivé izbové rastliny obľubujú jasné, nepriame svetlo a časté zalievanie.