Jarné vence na dvere, ktoré krásne oživia váš domov

jarné vence pre vaše dvere Zdroj foto: https://www.housebeautiful.com

Skvelý spôsob, ako spestriť váš domov a priniesť jar do vašich príbytkov je napríklad vyrobiť si jarné vence na dvere.

Jarné vence na vchodových dverách sú veľmi príjemným oživením vášho domova. Prineste jar do svojho domu, aj keď to tak vonku momentálne nevyzerá. Či už uprednostňujete umelé kvety, sušené dekorácie či čerstvé kvety, ponúkame vám niekoľko originálnych variácií jarných a letných vencov.

Citrónový veniec

Aj menšie citróny, čučoriedky, citrónové listy a veľa inej zelene tvoria nádherný veniec, ktorý vydrží na jar a aj v lete. Budete naň potrebovať florex v tvare menšieho venca alebo kocky, ktorý je z jednej strany pripevnený na podložke, aby sa nezašpinili dvere. Ďalej citrónové lístie, rôzne živé kvety a podobne. Florex pred prácou treba namočiť vo vode.

Ako sušiť kvety, listy a stonky na remeselné spracovanie, časť II.

Sušený kvetinový veniec

Ak sa vám nepáčia umelé kvety a chcete získať veniec, ktorý vám vydrží roky, vyskúšajte sušený kvetinový veniec. Vyzerá nádherne, a to po dlhý čas. Na výrobu potrebujete polystyrénový podklad na veniec, sušené kvety ako napríklad levanduľa, slamihovky, slamienky, kvety rebríčka obyčajného, amaranthus, nevestin závoj, nevädza, limonka, plamenník strieborný a podobne.

Veniec z umelých tulipánov

Peknú ozdobu vašich dverí môže predstavovať veniec z umelých tulipánov ( môžu byť poprípade aj iné umelé kvety), ktoré nahusto naukladáte vedľa seba a pripevníte na podklad venca pištoľou s lepidlom.

Námornícky veniec

Keďže dovolenka pri mori vyzerá zatiaľ v nedohľadne, prineste si závan prímorských krajín do vášho domova. Tento skôr letný veniec si vyrobíte veľmi jednoducho. Určite sa u vás nájdu mušle a lastúry z predchádzajúcich dovoleniek, hrubší povraz a pás látky ľubovoľnej farby (najlepšie s námorníckym vzorom), ktorý spolu s povrazom obmotáte okolo základu venca zo slamy.

Veniec z vínnej révy

Niekedy na vytvorenie pekného venca na dvere postačí stočená vínna réva, ktorú dozdobíte napríklad papierovými alebo sušenými kvetmi.