Dlhší život pre kvety: Jednoduchý recept

kvety - recept na dlhší život zdroj: pixabay.com

Recept na jednoduchú zmes, ktorá podľa tvrdení odborníkov zaručí pre kvety dlhší život. Nebojte sa, potrebné sú len štyri zložky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou už teraz máte vo svojej domácnosti. Vyskúšajte!

Rezané kvety nádherne vyzerajú, nádherne voňajú. Vedia rozžiariť úsmevom tváre obdarovaných dám a rozžiaria vo vkusných vázach každý príbytok. Ich jedinou nevýhodou je krátka životnosť. Aj s tým sa však dá účinne bojovať. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme ako.

5 tipov na sušené kvety do váz a vencov plus rady, ako ich sušiť

Čo potrebujeme na zázračný elixír pre kvety?

Profesionálni kvetinári sa zhodli, ignorovanie výživy je jednou z najväčších chýb, ktorých sa môžete dopustiť v súvislosti s rezanými kvetinami. Odborníci z Brooklynskej botanickej záhrady odporúčajú tento jednoduchý recept, ktorý si bez problémov viete pripraviť v domácich podmienkach. Ide o domáci kvetinový konzervant, ktorý obsahuje len štyri zložky (ktoré už pravdepodobne aj máte doma) a každá z nich sa svojou vlastnou mágiou postará o to, aby rezané kvety nielen dlhšie vydržali, ale aj krajšie vyzerali. Poďme na to.

Na domáci zázračný elixír pre rezané kvety budete potrebovať jednu čajovú lyžičku cukru, jednu čajovú lyžičku bielidla, dve čajové lyžičky citrónovej šťavy alebo citrónového džúsu a štvrť pohára vlažnej vody. Vidíte sami, žiadne exotické suroviny nepotrebujete.

citrón
zdroj: pixabay.com

Na čo jednotlivé zložky slúžia?

Dáme si mini vedeckú lekciu, v ktorej vám stručne vysvetlíme ako jednotlivé zložky v tomto zázračnom elixíre pre dlhovekosť a krásu rezaných kvetín vlastne fungujú. Cukor prináša sacharidy a teda nevyhnutnú energiu pre kvety. Bielidlo zas bojuje účinne s baktériami. Kyslé citrusy, šťava z citrónu, resp. citrónový džús majú za úlohu upraviť pH, teda prostredie. Pokiaľ sa bavíme o teplote vody, odborníci odporúčajú používať vlažnú vodu, vďaka čomu stonky pijú rýchlejšie. Pozoruhodnou výnimkou z tejto teórie sú napríklad tulipány, ktoré najlepšie prosperujú v chladnejšej vode.

Vyskúšajte uvedený recept od odborníkov z Brooklynskej botanickej záhrady a potešte svojich blízkych, svoje nežnejšie polovičky alebo aj samých seba krajšími a dlhšie žijúcimi rezanými kvetinami.