Masť z vlašského orecha na ekzémy, plesne a psoriázu

Masť z vlašského orecha na ekzémy, plesne a psoriázu Zdroj foto: Depositphotos

Trápia vás ekzémy či iné kožné komplikácie? Problém môže vyriešiť masť z vlašského orecha, ktorú si pripravíte sami. 

Masť z vlašského orecha je užitočná na problémy, ako sú plesňové vyrážky, infekcie nechtov na nohách, lišaj, psoriáza a rôzne kožné komplikácie. Ak máte dlhotrvajúcu záhadnú vyrážku na ruke alebo nohe a nikto si nie je celkom istý, čo to je – vyskúšajte túto masť.

Na výrobu masti potrebujete čerstvé zelené šupky z vlašských orechov. V prípade, ak ich nemáte, alternatívou môže byť prášok zo sušených vlašských orechov.

Olej z čerstvých šupiek

Najskôr si treba pripraviť vylúhovaný olej. Zelené šupky z vlašských orechov nakrájame a naplníme nimi do polovice pollitrový hrniec. Šupky zalejte jedlým olejom, kým nebude nádoba takmer plná. Použite napríklad olivový či kokosový olej.

Masť z vlašského orecha na ekzémy, plesne a psoriázu
Zdroj foto: Depositphotos

Odkrytú nádobu vložte do hrnca obsahujúceho niekoľko centimetrov teplej vody. Hrniec položte na stredne nízky horák a jemne zahrievajte asi 2 až 3 hodiny.
Ak voda začne vrieť alebo bublať, je príliš horúca a preto horák by sa mal znížiť.
Po 2 až 3 hodinách odstráňte z tepla.
Olej by ste mohli použiť hneď, ale je lepšie, ak ho precedíte cez gázu či kúsok starého trička a odložíte ho na miesto, kde ho necháte lúhovať ďalších 5 až 7 dní pre silnejší nálev.
Potom olej preceďte a použite ho do mastí alebo iných produktov starostlivosti o pleť.
Hotový olej bude mať tmavozelenú alebo žltozelenú farbu a bude voňať po vlašských orechoch. Skladovateľnosť je približne 9 mesiacov až 1 rok, ak sa skladuje na chladnom tmavom mieste.

Sirup z medovky a zo zázvoru na boj proti vírusom

Ako vyrobiť masť z vlašských orechov

Ingrediencie
100 g vylúhovaného oleja z vlašských orechov (asi 1/2 šálky)
14 g pastiliek z včelieho vosku (asi 2 voľne naplnené lyžice)
3 kvapky klinčekového esenciálneho oleja
18 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

Orechový olej s včelím voskom zmiešajte nad parou. Po roztopení odstavte zo sporáka a vmiešajte esenciálne oleje. Naplňte uzatváracie poháre a nechajte vychladnúť. Označte a uskladnite na chladnom suchom mieste. Skladovateľnosť je cca 1+ rok.