Citrónová voda: Pomôže pri týchto 15 problémoch

Citrónová voda Zdroj foto: Pixabay

Ak vás trápi jedna z nasledujúcich komplikácii, pomôcť vám môže práve citrónová voda.

Citrón obsahuje 64% denného odporúčaného príjmu vitamínu C a aj fytochemikálie, ako sú polyfenoly a terpény. Preto mnohí odborníci radia začať deň pohárom teplej citrónovej vody. Aby ste to urobili, prevarte trochu vody, nechajte vychladnúť a pridajte čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu. Pohár prevarenej citrónovej vody v dopoludňajších hodinách môže poskytnúť telu základné živiny a zlepšiť celkové zdravie. Citrónová šťava je bohatá na vitamíny B a C, antioxidanty, fosfor, bielkoviny, éterické oleje, flavonoidy, sacharidy a draslík. Šťava má silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré posilňujú váš imunitný systém a pomáhajú v boji proti infekciám a chorobám.

Ak začnete deň citrónovou vodou, môžete zlepšiť svoje trávenie, bojovať proti hladu, stimulovať metabolizmus a vytvoriť alkalické prostredie v tele, účinne upravovať rovnováhu pH a znižovať kyslosť.

V tomto citrónová voda môže pomôcť

1 Lieči akné. Citrónová voda zníži kyslosť vášho tela a zabráni tvorbe akné. Umyte si tvár citrónovou vodou, aby ste sa zbavili akné a zlepšili stav pokožky.

2. Potláča chuť k jedlu. Citrónová voda potláča chuť k jedlu vďaka bohatému obsahu vitamínov a enzýmov, ktoré regulujú hladinu cukru v krvi a pomáhajú udržiavať zdravú hmotnosť. Obsahuje aj pektín, vlákninu, ktorá pomáha tráveniu a zlepšuje tráviaci systém.

3. Vypláchnete obličkové kamene. Citrón je bohatý na draslík, minerál, ktorý môže zvýšiť hladinu citrátu vo vašom moči a zabrániť tvorbe obličkových kameňov.

4. Posilňuje váš imunitný systém. Citróny poskytujú vynikajúcu podporu pre lymfatický systém, ktorý zase pomáha imunitnému systému eliminovať patogény.

5. Bolesti žlčníka. Pite pohár citrónovej vody počas dňa, aby ste odstránili žlčové kamene a znížili nimi spôsobenú bolesť.

Tieto účinky jablka sa oplatí poznať

6. Prechladnutie a chrípka. Ako prírodný antioxidant plný vitamínu C, citróny môžu posilniť váš imunitný systém v boji proti nachladnutiu a chrípke. Majú tiež silné antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, takže v zime je lepšie piť citrónovú vodu – to je najlepšia ochrana pred sezónnymi chorobami.

7. Niektoré názory tvrdia, že citrónová voda môže znížiť účinky gastrointestinálneho refluxného ochorenia a priniesť vám veľmi potrebnú pomoc.

8. Posilňuje nechty. Citrónová voda posilňuje nechty a čistí biele škvrny, ktoré sa na nich často objavujú.

Ďalšie benefity pitia citrónovej vody

9. Bojuje s otravou jedlom. Každý deň vypite pohár citrónovej vody, aby ste zabránili otrave jedlom najmä počas dovolenky v zahraničí. charakterizované rozsiahlou bolesťou, únavou a poruchami
spánku

10. Lieči fibromyalgiu. Kombinácia citrónovej vody a jogy môže zmierniť vyčerpanie spôsobené fibromyalgiou. Fibromyalgia je chronické bolestivé ochorenie, ktoré sa prejavuje únavou, bolesťou a poruchami spánku.

11. Znižuje zápal. Citrónová voda znižuje zápal v tele vďaka svojim silným protizápalovým vlastnostiam.

12. Zmierňuje bolesť svalov po cvičení. Po namáhavom tréningu vypite pohár citrónovej vody, aby ste sa zbavili svalovice.

13. Znižuje opuch a bolesť kĺbov. Kyselina citrónová znižuje množstvo kyseliny močovej v našich kĺboch, účinne zabraňuje opuchu i bolesti a zápalovým stavom, ako je napríklad dna.

14. Znižuje túžbu po alkohole. Konzumujte citrónovú šťavu na večierkoch, aby ste sa vyhli alkoholu a bolesti hlavy, ktoré sa objavujú na druhý deň.

15. Lieči kolitídu. Kolitída je zápalové ochorenie hrubého čreva a práve pitie citrónovej vody môže byť užitočným pomocníkom pri liečbe tejto komplikácie.