Urobte si vlastný bonsaj zo smreku alebo jedličky!

Ako si urobiť bonsaj Zdroj foto: YouTube

Chcete mať doma túto okrasu, no kúpu originálu si nemôžete dovoliť? Dá sa to takto jednoducho. Bonsaj patrí medzi druhy rastlín, ktoré vynikajú svojou dokonalou uhladenosťou.

Bonsaje dokážu originálnym spôsobom oživiť vašu domácnosť. Chcete si túto krásu zaobstarať, ale odrádza vás cena? Alebo na pestovanie bonsaja si jednoducho netrúfate? Vyskúšajte si ho spraviť takýmto jednoduchým spôsobom.

Namiesto drahej rastliny z obchodu vám postačí kúpiť si lacnú sadeničku tuje, smreku alebo jedle. A vytvorte si bonsaj na mieru podľa vašich predstáv.

Ako na to?

Najjednoduchším spôsobom na svete. Potrebujete k tomu iba kvalitné nožnice, jeden silnejší drôt, aby sa s ním dalo jednoducho pracovať (na kmeň), jeden tenší drôt (na postranné vetvičky) a trpezlivosť, čas, substrát na bonsaje, jednu čínsku paličku.

Ako pestovať bonsaj? Tu sú praktické rady

Bonsaj docielite:

1. Odstrihnutím a odstránením bočných výhonkov, teda postranných vetvičiek. Je to trochu smutné, ale na docielenie bonsaja musíte odstrihnúť tri štvrtiny koruny (tzv. špice).

2. Potom už len obtáčate drôty okolo vetví, čo vám zostali. Opatrne u postranných vetvičiek. Aby sa pri tvorbe nezlomili.

3. Nakoniec… vyberte ho zo starého plastového kvetináča. Čínskou paličkou mierne rozdeľte korene. Potom vložte do širšieho, ale placatejšieho tvaru kvetináča.

4. Najlepšie vyzerá bonsaj v pevnom keramickom kvetináči. Korene nakoniec zasypte substrátom.