Pestovateľské triky, ktoré ocení každý záhradkár

pestovateľské triky, ktoré ocení každý záhradkár Zdroj foto: Pixabay

Ako mať zelenú cibuľku aj počas zimy? Vo videu nájdete pestovateľské triky, ktoré ocení každý záhradkár či milovník netradičných nápadov.

Viete, že sviežu a zelenú cibuľku môžete mať i počas zimných mesiacov a dokonca bez záhrady? Táto zelenina sa dá pestovať takto jednoducho i u vás doma v kuchyni.

Ako kvetináč je možné pritom použiť kartón od vajec. Niektoré nasledujúce pestovateľské triky sú tak jednoduché, ale účinný, že sa budete čudovať, prečo ste naň neprišli sami.

Zelenina, ktorá sa dá pestovať v interiéri

Okrem cibule sa dajú vo vašej kuchyni pestovať aj iné druhy zeleniny. Tu sú príklady:

Cesnak – Aj cesnak je možné hravo dopestovať v interiéri. Tak neváhajte to vyskúšať.

Cvikla – Možno ste o tom nepočuli, ale cvikle sa bude dariť aj v kvetináči.

Mrkva – Mrkva má určite všestranné využitie vo vašej kuchyni. A dobrá správa pre majiteľov bytov, je ľahko pestovateľná aj v nádobách. Musíte sa len uistiť, že zasadíte semená do dostatočne hlbokého kvetináča vhodného pre konkrétny druh mrkvy, ktorý ste si vybrali.

 

Netradičný obraz zo sukulentov

Ak máte toho netradičného málo, nechajte sa inšpirovať nasledujúcim nápadom a vytvorte si umelecké dielo zo sukulentov. Tieto zaujímavé rastliny môžu rásť takmer kdekoľvek, vrátane tohto neobvyklého kvetináča. Je vyrobený z dreveného rámu, substrátu, sukulentov a hustého pletiva. Najskôr rám postavte naplocho na podlahu a základňu naplňte zeminou, hornú časť rámu uzavrite pletivom a každú sukulentnú rastlinu vložte do samostatného otvoru v pletive. Keď kvetináč zavesíte na stenu na verande pomocou súpravy na zavesenie obrázkov, ustúpte a obdivujte svoje nové živé umelecké dielo.