Netradičné využitie nepotrebných kníh

Netradičné využitie nepotrebných kníh Zdroj foto: YouTube

Máme pre vás originálne nápady, ako recyklovať staré knihy. Niektoré netradičné využitie nepotrebných kníh je naozaj jednoduché a lacné. 

Nasledujúce video poteší najmä domácich kutilov, ktorí majú doma veľa starých a nepotrebných kníh. Ak vám zaberajú zbytočne miesto vo vašej knižnici, vyrobte z nich napríklad kvetiny, pekné dekorácie, vianočné ozdoby či šperky. Mnoho ďalších nápadov a naozaj netradičné využitie nepotrebných kníh nájdete tu:

Ďalší tip na knižnú dekoráciu – rustikálny veniec

Zožltnuté stránky starej knihy, ktoré sa zrolujú a sformujú do podoby venca vlastnej výroby prepožičajú každej miestnosti rustikálny nádych.  Stránky najlepšie staršej knihy sa vystrihnú, zrolujú a prilepia na kartónový kruh. Výroba tohto venca je naozaj jednoduchá. Pretože celosezónny dekor je vyrobený z papiera, je dostatočne ľahký na to, aby visel na takmer každej prázdnej ploche vo vašej domácnosti.

netradičné využitie nepotrebných kníh
Zdroj foto: www.bobvila.com

Fotorámik zo starých kníh

Nevýhodou premeny kníh na dekoráciu je, že knihy sú zvyčajne v dôsledku toho zničené alebo znehodnotené. V tom je krása tohto nasledujúceho projektu, ktorý získate tak, že prerežete nožom obálku knihy. Stránky vo vnútri ponechajte tak, ako sú. Stará poškodená kniha sa tak zmení na fotorám. Fotografiu na obálku prelepte buď euroobalom, alebo lepiacou páskou.

netradičné využitie kníh
Zdroj foto: www.bobvila.com

Polička z kníh

Videli ste už poličku zo starých kníh? Budete na ňu potrebovať tri hrubšie knihy s presne rovnakou šírkou – dôležitý detail, ktorý zaisťuje, aby bola polica rovná.