Objavte jedinečné výhody kvasenej kapusty

Objavte jedinečné výhody kvasenej kapusty Zdroj foto: Depositphotos

O kyslej kapuste ste už možno počuli veľa. Alebo možno nie. Objavte jedinečné výhody kvasenej kapusty.

Kvasená kapusta je tradičným pokrmom, ktorý sa vyskytuje v mnohých kultúrach po celom svete. Jej znamenitú chuť poznali už naše babky a prabaky. Okrem toho je však tiež cenným zdrojom výživových a zdravotných výhod. Objavte jedinečné výhody kvasenej kapusty.

Tráviaci systém

Probiotické vlastnosti: Kvasená kapusta je bohatá na probiotické baktérie, najmä na rod Lactobacillus. Tieto baktérie môžu pomôcť zlepšiť funkciu čreva a tiež podporiť zdravú mikroflóru tráviaceho systému. Probiotiká sú známe tým, že pomáhajú pri liečbe a prevencii rôznych tráviacich porúch, vrátane syndrómu dráždivého čreva a Crohnovej choroby. Taktiež majú pozitívny vplyv na náš imunutitný systém.

Vláknina: Kvasená kapusta je tiež dobrým zdrojom vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre zdravé trávenie. Táto živina môže pomôcť pri prevencii zápchy a podporovať pravidelné vyprázdňovanie čriev.

Objavte jedinečné výhody kvasenej kapusty
Zdroj foto: Depositphotos

Imunitný systém

Vitamíny: Kvasená kapusta je vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý je dôležitý pre silný imunitný systém. Vitamín C môže pomôcť chrániť telo pred infekciami a podporuje rýchlejšie hojenie. Kapusta je okrem toho bohatá na vzácny vitamín B6. Najmä v zime je dôležité konzumovať ju predovšetkým surovú.

Antioxidanty: Tento pokrm je tiež vhodný na antioxidanty, ktoré môžu pomôcť chrániť telo pred škodlivými voľnými radikálmi a chronickým zápalom.

Prečo pestovať dulovec, toto sa oplatí vedieť

Iné zdravotné výhody

Detoxikácia: Kvasená kapusta môže pomôcť detoxikovať telo a odstrániť škodlivé látky. Niektoré štúdie zistili, že môže pomôcť chrániť telo pred rakovinou.

Pomáha pri chudnutí: Konzumácia kvasenej kapusty môže tiež podporovať našu snahu schudnúť, pretože je nízkokalorická a zároveň nás zasýti na dlhší čas.

Kvasená kapusta je chutný a výživný pokrm, ktorý môže priniesť mnoho zdravotných výhod. Či už chceme podporiť svoje trávenie, imunitný systém alebo jednoducho pridať niečo nové do svojho jedálnička, kvasená kapusta je skvelou voľbou. Treba mať však na pamäti, že ak máme citlivé črevá alebo trpíme určitými zdravotnými problémami, netreba to s konzumáciou kyslej kapusty preháňať.