Pozor na jarné mrazy: Čím ohrievať pôdu na záhrade?

Pozor na jarné mrazy Zdroj foto: pexels. com

Mnohí záhradkári to poznajú a aj tých skúsených dokázal nečakaný mrázik prekvapiť. Pozor na jarné mrazy, buďte pripravení.

Pozor na jarné mrazy

Pokiaľ máte krásne rozkvitnutú záhradu, sadíte a máte bezsenné noci a bojíte sa ranných, zúrivých mrazov, sledujte vonkajšie teploty. Keď budú skutočne klesať pod nulu, začnite o vašu záhradu a úrodu bojovať. Aby bola krásne rozkvitnutá a nie zamrznutá a spálená jarnými mrazíkmi.

lampa
Zdroj foto: pexels.com

Ako záhrade pomôcť s jarným zamŕzaním?

Musíte ohrievať pôdu a použiť:

lampy
Zdroj foto: Pexels
  1. Protimrazové závlahy
  2. Horiace lampy
  3. Protimrazové sviečky
  4. Generátory hmly
  5. Biele netkané textílie

Pomôcť môže i mulč

Mulč môže slúžiť viacerým prospešným veciam. Nielenže dokáže chrániť vaše trvalky pred burinou, ale aj ich korene pred mrazmi počas zimy.

Ďalšou prospešnou vlastnosťou mulču je, že pomáha zadržiavať vlahu  v pôde a zlepšuje tiež jej kvalitu a kyprosť.

Na mulčovanie sa používa zväčša organický materiál. No nemusí to tak byť. Napríklad kôra, lístie, piliny, čerstvo pokosená tráva, slama a podobne.

Ak máte vo svojej záhrade trvalky alebo koreňovú zeleninu, mulčovanie vám môže byť veľkou pomocou. Existuje konkrétny čas na mulčovanie a na odstránenie mulča.

Trvalky by sa mali mulčovať približne dvakrát za rok. Záleží však od typu použitého materiálu. Ak sa mulč rozloží príliš rýchlo, mali by ste pridať ďalšie vrstvy. Napriek tomu, ak použijete silnejší mulč, mal by vydržať medzi dvoma obdobiami mulčovania.