Praktické doplnky z dreva, ktoré si zamilujete

Praktické doplnky z dreva Zdroj foto: http://www.stylemotivation.com

Na výrobu týchto šikovných vecí vám postačí trocha zručnosti a času. Tieto praktické doplnky hravo zvládnete aj vy. 

Vešiak na kľúče, podnos, praktický držiak na poháre a všeličo iné. To všetko sa dá zvládnuť vyrobiť doma. Takto si môžete skrášliť váš dom či chatu alebo vyrobiť praktické doplnky aj vy sami a nepotrebujete na to výučný list stolára či špeciálne náradie na spracovanie dreva. Neveríte? Presvedčte sa na vlastné oči.

Tip na záver: Kvetináč či vtáčia búdka?

Z dreva často zvykneme vyrábať aj vtáčie búdky. Prilákať vtákov do našej záhrade má totiž viacero významov. Nielenže nám pomáhajú zbaviť sa niektorých nepríjemných škodcov, ale aj pomáhajú tiež opeľovať stromy a iné pestované rastliny na záhrade. A tiež nás teší, keď môžeme vidieť život v našej zelenej oáze. Keď do výroby zapojíte i svoje deti, ukážete im, že existuje aj iný svet ako ten virtuálny.

Keď už je reč dekoráciách z dreva, viete si predstaviť kvetináč a zároveň búdku pre vtáky spojenú dokopy? Tento netradičný črepník dodá každej chate či domu taký útulne pôsobiaci a upokojujúci charakter. Nielenže je tento drevený dom pre operencov sám o sebe originálny, ale má aj svoju vlastnú minizáhradku s množstvom kvetov alebo byliniek. Otvor treba urobiť dostatočne veľký, aby sa tam mohli zabývať vaši vtáčí susedia. Nezabudnite im vytvoriť v blízkosti tiež kŕmidlo a napájadlo.