Pre krásnu a zdravú záhradu. Ako a čím prihnojovať kvety?

čím prihnojovať kvety? zdroj: pixabay.com

Ste hrdým majiteľom okrasnej záhrady a zaujíma vás otázka prihnojovania kvetov? Ako to robiť správne a čím prihnojovať kvety?

Čím prihnojovať?

Prihnojovanie kvetov udržuje rastliny zdravé a odmeňuje majiteľov pestrou paletou farieb a krásnymi zdravými kvetmi. Príliš veľa hnojív však môže mať na vaše rastliny negatívny efekt, rovnako ako použitie nesprávneho typu hnojiva môže byť kontraproduktívne.

Rastliny majú komplexné systémy, ktoré potrebujú chemikálie, ktoré im pomôžu vyrábať vlastné zdroje živín. Tri najzákladnejšie prvky potrebné pre zdravý vývoj rastlín sú dusík, fosfor a draslík.

7 tipov, ako sa vyhnúť škodcom a chorobám

Vyvážené zloženie hnojiva prispieva k celkovému zdraviu rastlín. Tieto tri najlepšie živiny pre vaše rastliny sú zvyčajne uvádzané na zadných štítkoch sáčkov s hnojivom, ktoré dostanete kúpiť v každej predajni záhradných potrieb. Štítok na hnojive vám prezrádza, ktorý druh hnojiva je pre vašu záhradu najlepší. Ak máte pochybnosti o presných potrebách vašej záhrady, oslovte špecialistu.

Najlepší spôsob, ako zistíte, ktorý druh hnojiva by ste vo vašej záhrade mali používať, je metóda pokusu a omylu.

pexels-photo-666839
zdroj: pexels.com

Ako prihnojovať kvety?

Či už používate umelé alebo prírodné hnojivo, ako napríklad kompost či hnoj, väčšinu rastlín je vhodné prihnojovať v čase výsadby. Následne na mesačnej báze prihnojujte opäť. Znížte alebo úplne zastavte prihnojovanie s príchodom chladnejšieho počasia.

Ak používate priemyselné hnojivo, prečítajte si pozorne etiketu, aby ste vedeli ako dávkovať hnojivo a koľko ho použiť. Niektoré hnojivá fungujú najlepšie keď ich aplikujete priamo do pôdy. Iné sa zas aplikujú v zriedenej forme s vodou. Etiketa vám prezradí tiež koľko hnojiva použiť na meter štvorcový záhradnej plochy a ako často ho aplikovať.