Pestovanie rastlín v nádobách. Je výhodnejšie?

Pestovanie rastlín v nádobách Zdroj foto: Pixabay

Niektoré kvety rastú lepšie v nádobách ako v našich záhradách. Pestovanie rastlín v kvetináčoch je celkom jednoduché. 

Pestovanie rastlín v kvetináčoch má rovnaké čaro a výhody ako pestovanie kvetín v záhradách. Hlavne pre záhradkárov, ktorí nemajú možnosť veľkej záhrady. Pre takýchto milovníkov rastlín je vhodná voľba pestovania v kvetináčoch. Balkóny či malé terasy si nemožno predstaviť bez rastlín, ktoré by skrášľovali tento priestor. Cieľom je zladiť rastliny s vašim obydlím tak, aby ste sa cítili čo najlepšie v prostredí, ktoré si vytvoríte.

Prečo a ako pestovať tulipány?

Aká nádoba je tá správna?

K dispozícii je množstvo nádob, z ktorých je možné zvoliť si podľa ľubovôle. Záleží to od priestoru, v ktorom chcete rastliny pestovať a vyživovať ich. Rovnako dôležité sú farby kvetín, ktoré budú korešpondovať s vašim obydlím. Je potrebné myslieť aj na to, aby tieto rastliny mali podobné nároky na vodu, živiny a svetlo a aby si navzájom nepreberali životný priestor.  Zakúpiť môžete stupňovitú poličku, kvetináče, drevené nádoby, terakotu alebo ak máte chuť vytvoriť si niečo vlastné, zhotovte si kvetináč doma sami. Existuje množstvo rastlín, ktoré môžete použiť na pestovanie v nádobách.

6 liečivých rastlín, ktoré sú aj krásne, I.časť

Muškát

Tradičná balkónová rastlina, ktorá je nenáročná na pestovanie sa využíva najčastejšie pre malé priestory obydlia. Je skvelým výberom aj pre spektrum farieb, ktoré ponúka. Na zimu je potrebné uschovať ho v skleníku alebo v priestoroch, ktoré nie sú príliš vykúrené.

pestovanie kvetov v nádobách
Zdroj foto: Pixabay

Kapucínka

Ak sa rozhodnete pre kapucínku, môžete si vybrať z oranžových, žltých či mahagónových kvetov. Táto letnička kvitne celé leto aj jeseň. Jej výhodou je, že nebudete mať problém vypestovať ju zo semien, nakoľko nie je náročná na pestovanie. Listy kapucínky sú jedlé a môžete ich pridať napríklad do polievky ako korenie.

kapucínka
Kapucínka je tiež vhodným kvetom na pestovanie v nádobách. Zdroj foto: Pixabay

Petúnka

Petúnka je vhodná pre všetky typy nádob a na výber ponúka širokú paletu farieb. Na jar si môžete vybrať zo širokej ponuky sadeničiek, ktoré ponúkajú záhradníctva.