Prečo pestovať dulovec, toto sa oplatí vedieť

Prečo pestovať dulovec, toto sa oplatí vedieť Dulovec. Zdroj foto: Depositphotos

V súčasnosti sa objavujú nové druhy ovocných kríkov. Prečo pestovať dulovec? Zoznámte sa s jeho výhodami.

Dulovec je malý ovocný krík dorastajúci do výšky necelého metra, ktorý prináša bohatú úrodu a ponúka množstvo zdravotných výhod. Prečo pestovať dulovec? V tomto článku sa dozviete, prečo by ste mali zvážiť vysadiť na svojej záhrade tento zaujímavý krík.

Pestujeme brusnice: To zvládnu i začiatočníci

Zdravotné benefity dulovca

Doteraz sa väčšinou dulovec pestoval ako okrasný ker, až pomerne nedávno sa začali jeho odrody využívať ako kultúrny ovocný strom. Tu sú benefity dulovca na na naše zdravie:

  • Bohatý zdroj vitamínu C: Dulovec je bohatý na vitamín C, ktorý pomáha posilňovať imunitný systém a chrániť pred chorobou.
  • Vysoký obsah antioxidantov: Tieto plody obsahujú antioxidanty, ktoré bojujú proti voľným radikálom a pomáhajú ochraňovať telo pred starnutím.
  • Podpora trávenia: Dulovce obsahujú vlákninu, ktorá podporuje zdravé trávenie a pomáha pri prevencii zažívacích problémov.
  • Zmierňuje alergické reakcie: Niektoré štúdie tvrdia, že dokáže zmierňovať rôzne alergické symptómy potlačením aktivity určitých imunitných buniek zodpovedných za alergické reakcie.
Prečo pestovať dulovec, toto sa oplatí vedieť
Zdroj foto: Depositphotos

Tipy na pestovanie dulovca

Výber správneho miesta: Dulovce potrebujú slnečné miesto a dobre priepustnú pôdu. Vyberte miesto, kde budete mať dostatok slnečného svetla.

Pravidelná zálievka: Zabezpečte pravidelnú zálievku, aby sa udržala vlhká pôda, ale vyvarujte sa preliatu, pretože dulovec neznáša nadmernú vlhkosť.

Hnojenie: Aplikujte hnojivo bohaté na draslík. Tento minerál pomáha pri tvorbe ovocia.

Orezávanie: Pravidelné orezávanie pomáha udržiavať zdravý a tvarovaný stromček.

Ochrana pred škodcami: Používajte ekologické metódy ochrany rastlín, aby ste zabránili škodcom a chorobám.

Dulovec je cudzoopelivý, preto je potrebné vysádzať vždy aspoň dve alebo tri odrody. Krík rodí aromatické žltozelené plody, ktoré sa vzhľadom podobajú na dulu.