Pripravte si chutné koktaily na silvestrovskú oslavu

Ako sa robia koktaily Zdroj foto: Pixabay.com

Máme pre vás niekoľko receptov, ktoré osviežia vašu silvestrovskú oslavu. Koktaily môžete pripraviť buď v turmixe, elektrickom šľahači alebo v dobre uzavretej nádobe.

Koktaily sú vhodným kalorickým a výživovým doplnkom. Pripravujú sa buď z mlieka, zaváraného alebo čerstvého ovocia, džemov, kakaa, kávy a podobne. Tu je niekoľko príkladov.

Skvelé koktaily (nielen) na parádnu silvestrovskú oslavu

Kávový koktail

Uvarenú instantnú kávu necháme najprv trocha vychladnúť a potom ju vložíme do chladničky. Schladenú kávu dáme do mixéra alebo nádoby, ktorá sa dá dobre uzavrieť, pridáme na jednu porciu kávy, jednu malú porciu zmrzliny, jednu lyžičku rumu, 2 lyžice kondenzovaného mlieka a zmixujeme.

Pomarančový koktail

Pomaranč rozobratý na hviezdičky bez jadierok, 100 g medu alebo 80 g cukru, 3 dl mlieka, 1 bielok, kúsok ľadu alebo vanilková zmrzlina. Suroviny zmixujeme. Patrí medzi najbežnejšie, ale zároveň aj najobľúbenejšie koktaily.

Kakaový koktail

3 dl mlieka, 1 kávová lyžička kakaa, 1 vajce, 1 porcia vanilkovej alebo kakaovej zmrzliny, 60 g práškového cukru alebo 80 g medu. Ak namiesto zmrzliny dáme ľad, pridáme aj trošku vanilkového cukru.

Jahodový koktail

200 g mrazených jahôd, 2 lyžičky jahodového džemu, 60 g práškového cukru, 3 dl mlieka, 1 bielok, vanilková zmrzlina alebo kúsok ľadu a trošku vanilkového cukru.  Všetko zmixujeme.

Tieto výborné koktaily sa hodia nielen na Silvestra, ale na akúkoľvek oslavu. Pripravte ich svojim hosťom a verte, že sa ich nedokážu nabažiť a budú si od vás pýtať recept.