Prírodný prostriedok proti bolesti, ktorý lepší ako morfium

Prírodný prostriedok proti bolesti Zdroj foto: Pixabay.com

Niekedy živiny máme priamo pod nosom bez toho, aby sme sa o to pričinili a ani o tom nevieme! Spoznajte prírodný prostriedok proti bolesti, ktorý je naozaj účinný. 

Ukazuje sa, že niektoré buriny, ktorých sa v záhradke zbavujeme, môžu byť nielen chutné,ale aj veľmi zdravé.

Napríklad šalát z divoko rastúcich rastlín (púpava a žihľava) je jedným z najlepších riešení pre boj proti bolesti a pomáha pri liečbe niektorých zdravotných problémov. Tieto rastliny sa niekedy označujú ako „ópium chudobného človeka“. Prírodný prostriedok proti bolesti tak máme často pod nosom, ani o tom netušíme.

Šalát z listov púpavy alebo žihľavy pomáha, ak trpíte úzkosťou, bolesťami hlavy, bolesťami svalov alebo kĺbov. Je tiež účinný pri znižovaní úzkosti a môže dokonca potlačiť syndróm nepokojných nôh.

Vyrobte si vlastné hnojivo zo žihľavy, ktoré je plné živín

Púpava

Dá sa konzumovať celá rastlina. Listy obsahujú rôzne vitamíny a minerály vrátane draslíka, vápnika, železa a mangánu. Skrýva v sebe tiež liečivo, ktoré zmierňuje bolesť pri popáleninách a uštipnutí.
Púpava má laxatívne a diuretické účinky; užitočné pri predmenštruačnom nadúvaní a edéme.
Normalizuje hladinu cukru v krvi a cholesterolu (koreň púpavy). Táto rastlina je tiež účinná pri problémoch s trávením a pečeňou. Zlepšuje celkové zdravie žalúdka, pečene a žlčníka.

Žihľava

Takisto aj táto burina sa dá použiť na prípravu šalátu. Je chutnou a výživnou rastlinou, z ktorej sa dá urobiť chutný čaj. Žihľava je bohatá na draslík, horčík, mangán, železo a vitamíny A, C, D a K. O tom, ako táto liečivá rastlina pôsobí na náš organizmus sme si hovorili tu: Zbierame liečivé rastliny: Žihľava na prečistenie krvi a reumu.