Recept na krém na popraskané päty: Tip na vianočný darček

Recept na domáci krém na popraskané päty: Tip na vianočný darček Zdroj foto: Depositphotos

Problém s nepríjemnou vysušenou pokožkou môže vyriešiť nasledujúci recept na domáci krém. Vyskúšajte.

Recept na domáci krém na popraskané päty môže pomôcť najmä tým, ktorých trápi problém so suchou pokožkou. Ide o jednoduchú vec, ktorú zvládne i začiatočník. nakoniec môžete ním potešiť niekoho blízkého a darovať ho ako vianočný darček. Presvedčte sa sami.

Prečo kakaové maslo

Krém obsahuje dve kľúčové zložky. Jednou z nich je kakaové maslo. Tento produkt rovnako ako bambucké maslo je úžasný zvlhčovač a vďaka zmäkčujúcim olejom, ktoré obsahuje, je vynikajúcou voľbou pre super suchú pokožku. Navyše, kto by nechcel dať svojim nohám jemnú čokoládovú vôňu?

Infekcie močových ciest, ktoré bylinky sú účinné

Prečo olej tamanu

Olej tamanu je olej číslo jeden v boji so suchou pokožkou. Okrem toho, že má protizápalové, antimikrobiálne a antibiotické vlastnosti, surový, organický, nerafinovaný a trvalo udržateľný olej tamanu je prírodným antioxidantom. Preto je ideálnym riešením na suché popraskané päty. Aj keď jeho cena môže byť trochu vyššia, stojí to za to.

Recept na domáci krém na popraskané päty: Tip na vianočný darček
Zdroj foto: Depositphotos

Na domáci krém budete potrebovať

  • Dva hrnce ( jeden väčší a jeden menší )
  • Kuchynská váha
  • Sklenené uzatvárateľné nádoby alebo plechovky na uskladnenie hotovej masti.
  • Včelí vosk ( 30 gramov )
  • Kakaové maslo ( 30 gramov )
  • Tamanu olej ( 30 gramov )
  • Avokádový olej ( 30 gramov )
  • Kokosový olej ( 90 gramov )
  • Esenciálne olej podľa výberu ( maximálne 10 kvapiek, napríklad 5 kvapiek levanduľového oleja a 5 kvapiek oleja santalové drevo )

Postup prípravy domáceho krému

Do väčšieho hrnca dajte trochu vody a vložte doň menší hrniec. Do menšej nádoby dajte všetky oleje a maslo okrem esenciálnych olejov. Nechajte ich roztopiť nad parou. Ako posledný sa roztopí včelí vosk. Oleje môžete počas topenia občas pomiešať drevenou vareškou.
Po roztopení vyberte menší hrniec a utrite jeho spodnú časť, aby nebola mokrá. Voda, ktorá by sa dostala do vášho krému by totiž mohla prispieť k rastu baktérií a masť by sa znehodnotila. Teraz pridajte esenciálne oleje.
Zmes opatrne nalejte do pripravených čistých, dezinfikovaných nádob.
Nechajte chvíľu vychladnúť (aspoň 30 minút). Krém je vhodné používať na popraskané päty pred spaním. Výsledky sa dostavia už po jednom alebo dvoch použitiach.