Rýchlo kvasená kapusta, tu je jednoduchý recept

biela kapusta Zdroj foto: Pixabay.com

Nemáte čas čakať, kým sa vám kapusta vykvasí? Vyskúšajte nasledujúci recept, vďaka ktorému bude vaša rýchlo kvasená kapusta hotová už za dva dni.

Takto sa robí rýchlo kvasená kapusta

Budeme potrebovať:

Biela hlávková kapusta, chlieb, 1 zemiak, rasca, voda, soľ

ako sa robí rýchlo kvasená kapusta
Zdroj foto: Pixabay.com

Postup:

Očistené hlávky kapusty premyjeme studenou vodou a pokrájame na rezance. Na dno hrnca dáme okruštek chleba alebo len kôrku, surový očistený a umytý zemiak a pokrájanú kapustu.

Posypeme rascou, zalejeme vlažnou osolenou vodou,zakryjeme a necháme kvasiť na teplom mieste dva až tri dni. Medzi pokrájanú kapustu môžeme uložiť aj celé listy kapusty, ktoré použijeme na plnenie. Takto pripravenú kapustu, ktorá nám nahradí sudovú kapustu, musíme hneď spotrebovať.

Prečo jesť kvasenú kapustu?

Vedeli ste, že táto kvasená kapusta býva účinným antioxidantom a spaľovačom tukov? Okrem toho dokáže znížiť vysoký krvný tlak a hladinu cukru v krvi či bojovať s rakovinotvornými bunkami. Denne postačí zjesť asi 250 g kyslej kapusty. To stačí na pokrytie množstva všetkých účinných látok prospešných pre naše zdravie. Najvhodnejšie je, keď ju konzumujete surovú, no po tepelnej úprave si zachová dostatok vitamínov.

Kvasená kapusta vďaka svojmu obsahu prospešných látok dokáže s našim telom divy. Nielenže prečistí organizmus od rôznych škodlivín a posilní našu imunitu, ale vďaka obsahu laktobacilov patrí medzi prírodné probiotiká. Skrýva v sebe tiež vitamíny skupiny B, vitamíny K, C a E. Kyslá kapusta obsahuje tiež veľa minerálnych látok, ako je napríklad draslík, flór, horčík, fosfor a železo