Recept z tejto zeleniny z vašej záhrady vylieči vaše cievy

Recept z tejto zeleniny z vašej záhrady vylieči vaše cievy Zdroj foto: Pixabay

Vedeli ste, že toto dokáže produkt z vášho zeleného kráľovstva? Recept z tejto zeleniny z vašej záhrady vylieči vaše cievy.

Trápia vás kŕče v nohách? Pomôcť môže cesnak, presnejšie cesnakový olej. Recept z tejto zeleniny na domáci cesnakový olej prospeje nielen vašim žilám. Dokáže totiž odstrániť kŕče mozgových ciev, srdcové kŕče, zmierňuje vysoký krvný tlak a je výbornou prevenciou sklerózy multiplex.

Kvety v závesnom koši, aké druhy použiť?

Ako pripraviť cesnakový olej

Do misky pretlačíme očistené strúčiky zo stredne veľkého cesnaku. Zmes vložíme do sklenenej fľaše so širokým hrdlom a naplníme 1 pohárom nerafinovaného slnečnicového oleja. Fľašu vložíme do spodnej časti chladničky.

Nasledujúci deň môžeme recept aplikovať, a to nasledujúcim spôsobom. Čajovú lyžičku cesnakového oleja zmiešame s jednou čajovou lyžičkou citrónovej šťavy a podávame 30 minút pred jedlom.

Toto opakujeme trikrát denne počas jedného mesiaca.

Po mesiaci urobíme prestávku, potom môžeme znovu opakovať a začať používať cesnakový olej.

Prečo je vysoký krvný tlak nebezpečný?

Vysoký krvný tlak poznáme pod odborným názvom hypertenzia, môžeme právom nazývať civilizačnou chorobou. Na celom svete postihuje viac ako miliardu dospelých. Takmer vždy pricchádza s pribúdajúcim vekom. Až 54 % prípadov cievnej mozgovej príhody a 47 % srdcových infarktov vzniká ako dôsledok tohto závažného ochorenia. Vysoký krvný tlak zaťažuje najmä srdce, mozog, cievy, ako aj obličky a oči. Pacienti s hypertenziou majú tiež 2,5-krát vyššie riziko rozvoja cukrovky.