Spestrite kvetinovú záhradu. Vysaďte tento kvet

Spestrite kvetinovú záhradu. Vysaďte tento kvet Zdroj foto: Depositphotos

Hľadáte niečo nové na váš pozemok? Spestrite kvetinovú záhradu týmto zaujímavým kvetom. Okrasné cesnaky získavajú čoraz viac na popularite a môžu priniesť nový prvok i na váš dvor. 

Okrasné cesnaky sú zaujímavou dominantou a neprehliadnuteľným spestrením nielen kvetinových záhonov. Tieto rastliny pridávajú špeciálny nádych každému záhonu svojimi jedinečnými kvetmi a kontrastnými farbami. Ako ich zapojiť do výsadieb, a s ktorými rastlinami ich kombinovať? Prečítajte si naše tipy, ako tento kvet začleniť do vašej zelenej oázy.

Spestrite kvetinovú záhradu cesnakom Blobemaster

Jedným z najpopulárnejších druhov okrasných cesnakov je Globemaster. Tento cesnak sa vyznačuje krásnym fialovým kvetenstvom, ktoré môže dosiahnuť až 20 centimetrov na výšku. Jeho veľkolepé kvety nádherne vyniknú medzi okrasnými trávami. Keď listy rastliny počas kvitnutia odumierajú, vyzerá to, ako by kvitla samotná tráva. Tento efekt je skutočne očarujúci a robí z Globemastera ideálny doplnok pre každú záhradu.

Begónia kráľovská: Rady pri pestovaní, ktoré by ste mali poznať

Cesnak Lavender Bubbles – zaujímavá odroda z USA

Ďalšou skvelou voľbou je nová odroda vyšľachtená v USA, Lavender Bubbles. Táto odroda kvitne tmavo-fialovými kvetmi a začína kvitnúť koncom augusta, pričom pokračuje do začiatku jesene. Je ideálna na nahradenie odchádzajúcich letničiek v záhonoch. Vďaka nižšiemu vzrastu by mal mať Lavender Bubbles svoje miesto skôr v prednej línii zmiešaných trvalkových záhonov.

Spestrite kvetinovú záhradu. Vysaďte tento kvet
Zdroj foto: Depositphotos

Kombinovanie okrasných cesnakov vytvára čaro v každej záhrade

Keď na záhone kvitne cesnak, iné kvety často nie sú potrebné. Táto dominantná rastlina strháva celú pozornosť na seba svojím výrazným kvetenstvom. Pre ešte väčší efekt môžete cesnaky doplniť rastlinami s tmavo zelenými listami, ktoré vytvárajú krásny kontrast. Okrasné cesnaky tiež výborne vyniknú, keď sú doplnené bielymi trvalkami, ktoré kvitnú na jar.

Dominant vašej kvetinovej záhrady

Okrasné cesnaky sú úžasnou voľbou pre každú kvetinovú záhradu. Ich veľkolepé kvety a schopnosť kombinovať sa s rôznymi rastlinami z nich robia skutočné poklady záhradného dizajnu. Vysaďte Globemaster alebo Lavender Bubbles a sledujte, ako vaša záhrada ožije novým životom. Nechajte sa inšpirovať a spestrite svoje kvetinové záhony týmito úchvatnými rastlinami.