Surový med a prečo by ste ho mali jesť pre naše zdravie

Surový med a prečo by ste ho mali jesť pre naše zdravie Zdroj foto: Depositphotos

Máte radi lahodnú chuť tohto včelieho produktu? Dobre robíte. Surový med je výnimočný aj pre prospešné účinky na naše zdravie.  

Surový med a jeho benefity

Neviete si predstaviť váš jedálniček bez tohto zlatistého produktu včiel? Nie je však med ako med. Pravý med by mal obsahovať peľ a práve on je plný prospešných látok.

Surový med má veľa zdravotných výhod. Je známy vďaka svojim antivírusovým aj protiplesňovým vlastnostiam. Skrýva v sebe tiež antioxidanty, môže pomôcť vyrovnať hladinu cukru v krvi a stabilizovať krvný tlak. Surový med tiež posilní váš imunitný systém a je prospešný aj pre vaše tráviace ústrojenstvo.

Získajte tieto výhody a doprajte si lyžicu alebo dve pravého medu denne.

Zdravá pochúťka Sushi a 7 vecí, ktoré ste o ňom nevedeli

Zmierňuje príznaky alergie

Med si získal povesť, že nie je práve najvhodnejšou potravinou pre alergikov na pele. Keď však budete jesť miestne vypestovaný surový med, mal by obsahovať včelí peľ z oblasti, v ktorej žijete. Ak ho budete konzumovať každý deň, môže to pomôcť zmierniť váš boj s alergiami.

Bohatý na bielkoviny a aminokyseliny

Náš organizmus potrebuje aminokyseliny, aby správne fungoval a udržiaval nás zdravých. Čo tak siahnuť po mede? Má totiž vysoký obsah aminokyselín aj bielkovín. Tie zase naše telo potrebuje na budovanie svalovej hmoty a dokážu nás na dlhší čas zasýtiť.

prečo jesť surový med
Zdroj foto: Depositphotos

Vďaka nemu vyvážená strava

Bojujete s vyváženou stravou? Pomôcť môže, ak do svojho jedálnička zaradíte pravý med. Okrem toho tento včelí produkt zvyšuje energiu a zlepšuje celkové zdravie.

Nemusíte si odriekať ani počas chudnutia

Med je ideálnou potravinou, ktorá môže uspokojiť vašu chuť na sladké počas chudnutia. Ako bolo spomenuté vyššie, zasýti vás a dodáva vám potrebnú energiu. Navyše surový med obsahuje včelí peľ, ktorý údajne pomáha pri chudnutí.

Účinný sprej na bolesť hrdla? Vyrobte si z echinacey

Večne mladí

Túžite po dlhovekosti? Aj keď zatiaľ nebol vynájdený elixír mladosti, našťastie máme surový med, ktorý je takmer to isté. Pravidelnou konzumáciou tohto včelieho produktu bojujete totiž proti príznakom starnutia.